DPÜ Emet MYO’da Lösemili Çocuklar Haftası Farkındalık Etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulunda Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri tarafından Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında etkinlik yapıldı.

Üniversitemiz Emet Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri tarafından Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

Meslek yüksekokulumuzda gerçekleştirilen etkinliğe, Emet MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Zeliha Erol, Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Kılıç, Öğr. Gör. Latife Sürsavur, Öğr. Gör. Vedat Bakır ve Öğr. Gör. Nesrin Açıkgöz ile öğrencilerimiz katıldı.

Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) 2 - 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık oluşturmak için başlattığı girişim kapsamında, öğrencilerimiz maske takarak, akut löseminin korkulmaması gerektiğini bir hastalık olduğunu vurgulayarak, lösemi tedavisi görenlere de manevi destekte bulundular.

Öğr. Gör. Zeliha Erol "Lösemi hastalığı teşhisi sonrası çocuklar oldukça zorlu bir tedavi sürecine girmektedir. Emet Meslek Yüksekokulu öğrencilerini ve Emet halkını bu anlamlı günde farkındalık çalışmasını yaptıkları için teşekkür ederim" dedi.

Etkinlik sırasında çekilen fotoğraflar, LÖSEV'in başlattığı “Hadi sende maskeni tak ve fotoğrafını #lösev1998 etiketi ile paylaş” kampanyasına destek olmak amacıyla sosyal medyada da paylaşıldı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Kasım 2019, Salı / 579 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Emet Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler