Rektörümüz DPÜ Birim Kalite Sorumlularıyla Bir Araya Geldi

Üniversitemizin Dekan ve Müdürlerinden oluşan Birim Kalite Komisyonları sorumluları ile Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Bahar Çelik bir araya geldi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Birim Kalite Komisyonları sorumluları ile bir araya geldi.

Üniversitemiz Senato odasında gerçekleşen toplantı, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın açılış konuşması ile başladı. Birimlerin kalite yönetim sürecine dahil edilmesinin öneminden bahseden Uysal, “Birimlerin, kalite yönetim sisteminin önemini anlamaları, faaliyetlerini planlamaları, paydaşlarını sürece dahil etmeleri ve faaliyetler sonrası oluşan verileri güncel tutmaları üniversitenin Türkiye ve dünya sıralamalarını etkilemektedir. Bu nedenle, Kalite Komisyonunca belirlenen hususlarda birimlerimizin de eş zamanlı olarak çalışmasını sağlayarak bir hedef birliği oluşturmaya çalışacağız. Bizler ancak beraberlik içinde ve bir bütün olarak çalışırsak sonuç elde edebiliriz. Çünkü yönetim, süreçleri hep birlikte yürütmeyi gerektirir” dedi.

Toplantının ikinci bölümünde Üniversitemizin kaliteden sorumlu rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın, üniversitenin mevcut durumunu ve Türkiye ve dünya sıralamaları içindeki yerini gösteren bir sunum yaptı. Sunumda ayrıca Birim Kalite Komisyonu sorumlularının görev ve sorumlulukları ile bir yıllık çalışma planından söz edildi.

Toplantının son bölümünde birim yöneticileri, kalite süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik görüş ve önerilerini belirttikten sonra, toplantı geleceğe ilişkin dileklerle sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 07 Kasım 2019, Perşembe / 1302 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler