DPÜ’de Dumlupınar’dan 2023’e Projesi Gala Sergisi

Güzel Sanatlar ve Edebiyat Derneği (GÜSED) tarafından gerçekleştirilen ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin de paydaşları arasında yer aldığı Dumlupınar’dan 2023’e Projesi, açılışı yapılan proje gala sergisi ile tamamlandı.

Güzel Sanatlar ve Edebiyat Derneği tarafından gerçekleştirilen Dumlupınar’dan 2023’e Projesi üniversitemizde düzenlenen proje gala sergisi ile tamamlandı.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediye Başkanlığı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, Dumlupınar Belediye Başkanlığı, Refsan İzolasyon Sanayii ve Hisar Sanat Galerisi gibi resmi ve özel kurumlar tarafından desteklenen proje, Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanlarını tek bir amaç etrafında buluşturdu.

Dumlupınar’dan 2023’e Projesi kapsamında; katılımcılar öncelikle Dumlupınar ilçesini ziyaret ettiler ve profesyonel rehberler eşliğinde Kurtuluş Savaşı ve şehitlerimiz hakkında bilgilendirildiler. Dumlupınar ziyaretinin ardından proje katılımcıları tarafından üretilen Dumlupınar ve Dumlupınar Şehitleri temalı 50 adet eser, ilk olarak Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Sera AVM, Dumlupınar Şehitliği ve Kütahya Belediye Binasında olmak üzere üç farklı noktada sergilendikten sonra Gala Sergilemesi ile son kez sanatseverler ile buluştu.

Açılışta Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Genel Sekreter Prof. Dr. Atilla Batur, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden, GÜSED üyeleri ve Kütahyalı sanatseverler ile çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal açılış konuşmasında; “Türk Milleti tarih sahnesinden silindi denilirken, Dumlupınar’da yeniden var olduğunu bütün dünyaya ilan etmiştir. Üniversitemize de adını veren Dumlupınar’a bu güne kadar hak ettiği ilgi ve alaka maalesef yeterince gösterilememiştir. Bu sebeple Dumlupınar ve Dumlupınar Şehitleri özelinde gerçekleştirilen ve aynı zamanda lise ve üniversite öğrencilerini ortak bir amaç etrafında toplayarak, örnek bir çalışmaya imza atan proje ekibini ve GÜSED ailesini bu anlamlı gayretleri için özellikle tebrik ediyorum. Dumlupınar özelinde yeni, kapsamlı ve daha çok proje yapılması gerekmektedir. Yapılacak yeni projelere de bu güne kadar olduğu gibi her zaman destek olmayı sürdüreceğiz. Bu vesile ile projede gönüllü olarak yer alan, emek harcayan, eser üreten sevgili öğrenci kardeşlerimi kutluyor, anlamlı ve başarılı faaliyetlerinin artarak sürmesini temenni ediyorum” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Frigya Sergi Salonunda yer alan Sergi, 8 Kasım 2019 Cuma saat 17.00’ye kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 31 Ekim 2019, Perşembe / 1259 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Dumlupınar’dan 2023’e,

Bu Kategorideki Diğer Haberler