DPÜ’de Kalite Alt Çalışma Grupları Toplantısı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi alt çalışma grupları 2023 Stratejik Kalkınma Planına yönelik hazırlıkları başlatmak üzere bir araya geldi.

Üniversitemiz, Kalite Güvencesi Sistemi, Eğitim-Öğretim, Araştırma-Geliştirme ve Yönetim Sisteminden oluşan alt çalışma grupları, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında hazırlanacak olan 2020 Kurum İç Değerlendirme Raporunu hazırlama sürecini ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2023 Stratejik Kalkınma Planına yönelik hazırlıkları başlatmak üzere bir araya geldi.

Toplantıya Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Hasan Göçmez, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur ve alt çalışma grupları üyeleri katıldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muammer Gavas'ın başkanlığında başlayan toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın ve Öğr. Gör. Dr. Bahar Çelik’in sunumları ile devam etti. Toplantıda alt çalışma gruplarının görev ve sorumlulukları belirlendikten sonra yıllık çalışma takvimi planı oluşturuldu. Kalite çalışmalarının en alt birimlere kadar ulaşabilmesini sağlamak için planlar oluşturuldu. Toplantıda üniversitenin Türkiye ve dünya sıralamalarını yükseltmeye yönelik hedefler ve bu hedefleri gerçekleştirmeyi destekleyecek teşvik mekanizmaları üzerine görüşüldü.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Ekim 2019, Perşembe / 1999 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler