DPÜ KTBMYO’da Orman Yangınları Uygulamalı Eğitimi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Teknik Bilimler MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programındaki öğrencilerine orman yangınları ile ilgili uygulamalı eğitim verildi.

Üniversitemiz Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı öğrencilerine orman yangınlarına ilişkin uygulamalı eğitim verildi.

Programın bağlı olduğu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ali Telli tarafından yürütülen Orman Yangınları dersi için Germiyan Yerleşkesinde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A. Başar Kavcin tarafından, orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan 1 ilk müdahale aracı (Ranger), 2 arazöz  ile verilen eğitime 50 öğrenci katılım sağladı.

Eğitimde araçların teknik özellikleri, kapasiteleri, kullanım alanları, kullanılan ekipmanlar hakkında bilgiler verildi. Su ve köpük uygulaması yapıldı. Katılım sağlayan öğrencilere orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan araçların her türlü arazi şartlarındaki fiziki kabiliyetleri uygulamalı olarak gösterildi.

Etkinliğin sonunda eğitim veren Orman Mühendisi A. Başar Kavcin'e Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Günün hatırası olarak Öğr. Gör. Ali Telli ile A. Başar Kavcin beraber yazmış oldukları ”Orman Yangınları ve Yangın Kriminoloji Bilgisi”  kitaplarını Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem'e hediye etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 21 Ekim 2019, Pazartesi / 602 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, KTBMYO,

Bu Kategorideki Diğer Haberler