Rektörümüz Çeşitli Kurumlarla İş Birliği Olanaklarını Görüştü

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, yurt dışı kaynaklı öğrenci sayılarını arttırabilmek, kültür ve sanat yoluyla Türk Kültürünü diğer ülkelere aktarabilmek amacıyla Sakarya Valiliği, Sakarya Üniversitesi ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, çeşitli konularda iş birliği konularını görüşmek üzere Sakarya’da bir dizi ziyarette bulundu.

Prof. Dr. Kâzım Uysal, günün ilk ziyaretini Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğine yaptı. Birliğin kurucu başkanı ve genel sekreteri Dr. İlyas Demirci ve danışma kurulu üyesi Yusuf Söğütdelen ile bir araya gelen Prof. Dr. Uysal’a Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekilimiz Prof. Dr. Levent Mercin ve Ülkemiz Değerlerini Tanıtma Kültür ve Sanatımızı Geliştirme Derneği Başkanı Abdurrahman Yıldız da eşlik etti.

DEMİRCİ VE SÖĞÜTDELEN’DEN İŞ BİRLİĞİ SÖZÜ

İkili iş birliği olanaklarının görüşüldüğü ziyarette, Dr. Demirci, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile özellikle yurt dışında ülke tanıtımı kapsamında açılan fuarlarda stand yeri verilebileceğini, iş birliği yapma konusundaki istekli olduklarını belirtti.

Söğütdelen ise, Kütahya’nın kadim bir şehir olduğundan ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin de hem tarihi hem kültürel hem de akademik açıdan çok önemli bir üniversite olduğundan bahsederek, yeni dönemde Üniversitemize, gerçekleştirecekleri yurt dışı fuar ve tanıtımlarında yer vereceklerini ve bu iş birliğini sık bir şekilde devam ettirmek istediklerini belirtti.

GÜNÜN İKİNCİ ZİYARETİ KÜTAHYA ESKİ VALİSİ NAYİR’E

Rektör Uysal ve beraberindeki heyet, daha sonra 2016-2018 yıllarında Kütahya Valiliği görevini yürüten Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Sohbet şeklinde gerçekleşen görüşmede, Kütahya ve Üniversite hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

REKTÖRÜMÜZ SAÜ REKTÖRÜ SAVAŞAN’LA BULUŞTU

Uysal ve beraberindeki heyet, günün üçüncü ziyareti için Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile bir araya geldi.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Hatem Akbulut de yer aldılar.

Üniversitelerin tematik üniversiteler olması, kültür ve sanat konularında iş birliği yapma niyetlerinin görüşüldüğü ziyaret sonrasında, görüşmelerin sürdürülmesi konusunda fikir birliğine varıldı. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Ekim 2019, Perşembe / 1490 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Prof. Dr. Kazım Uysal, Prof. Dr. Levent Mercin, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Valiliği, Sakarya, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği,

Bu Kategorideki Diğer Haberler