Motivasyon Otobüsü Erzincan’da

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Öğr. Gör. Kudret Armağan tarafından yürütülen Motivasyon Otobüsü’nün son durağı Erzincan oldu.

DPÜ Simav Meslek Yüksekokulumuzun akademisyenlerinden Öğr. Gör. Kudret Armağan’ın başında olduğu Motivasyon Otobüsü, bu kez Erzincan’da durdu.

Erzincan Barosunun desteğiyle Erzincan Akyazı Şehit Er Mesut Koyun Ortaokulu, Şehit Cengiz Topel Mithatpaşa Ortaokulu, Melikşah İlkokulu ve Çocuk Evleri Sitesi’nde öğrencilerle buluşan Motivasyon Otobüsü’nde Öğr. Gör. Kudret Armağan, öğrencilerle oyunlar oynadı ve teknoloji sunumları yaptı. Öğrenciler etkinlikleri büyük bir dikkatle izledi.

Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk, Öğr. Gör. Kudret Armağan, Erzincan Barosu Avukatlarından Ayşe Yumuk, Kadir Özkan ile birlikte Türk bayrakları ve balon dağıtarak Motivasyon Otobüsü etkinliğine katıldılar.

"İLETİŞİMİNİZ GÜÇLÜ DEĞİLSE ADIM ATMAK ZORLAŞIYOR"

Gerçekleştirdikleri eğitim ile ilgili olarak bilgi veren Öğr. Gör. Kudret Armağan, “Yaptığınız iş ne olursa olsun, nerede yaşarsanız yaşayın, ilk önce iletişiminiz güçlü değilse adım atmak zorlaşıyor. Ayağı bağlı bir kişi gibi düşünün, adım atamıyorsunuz" dedi ve Türkiye’de ilk kez uyguladıkları bu projeyi 81 ilde gerçekleştirmek istediğini söyledi.

AKTÜRK: KUDRET HOCAMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yapılan etkinlik ile ilgili olarak bilgi veren Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk; “Çocuklar bizim geleceğimiz, biz onların her zaman yanındayız. Görevi geldiğimiz andan itibaren çocuklarımızın kişisel gelişimine yönelik projeler etkinlikler yapmaktayız. Bugün de Motivasyon Otobüsü projemizle sizlerin karşısındayız. Dört köy okulunda bugün programınız var. Kütahya Simav’dan yola çıkan Motivasyon Otobüsü'nü bugün Erzincan'a getirdik. İlk olarak Akyazı İlköğretim Okulu'ndayız. Kudret Hocam'la beraber çocuklarımızın kişisel gelişimine motivasyonla performansına yönelik bugün etkili iletişim sağlamalarını ilişkin bir program yapıyoruz. Çocuklarımıza biz geleceğimiz olarak baktığımız için, onlara bu yaşta gelişimine katkı sağlamak adına biz bu programlar organize ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de bizim eğitim ve çocuklarımızın gelişimine, zekâlarına, performanslarına katkınız devam edecek. Çocuklarımızın kişisel gelişimi için her türlü çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri kırmayan buraya kadar gelerek eğitim veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulunun akademisyenlerinden Öğretim Görevlisi Kudret Armağan hocamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan Erzincan Akyazı Şehit er Mesut Koyun ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk’e teşekkür ettikten sonra, doğal bir kağıda hayallerini yazarak uçak yapıp geleceğe uçurdular.

Etkinlik geleneksel hale gelen pamuk şeker ikramı ile son buldu.

Etkinlik hakkında konuşan öğrenciler Motivasyon Otobüsü’nde oyunlar oynadıklarını, çok eğlendiklerini ve bu etkinlikte yeniden yer almak istediklerini ifade ederek Armağan’a teşekkür ettiler.

MOTİVASYON OTOBÜSÜ

Öğr. Gör. Kudret Armağan tarafından yürütülen Motivasyon Otobüsü Projesi, kırsal kesimde yaşayan öğrencilerimizi sınıf atmosferinden alıp, yeni bir heyecanla, yeni bir yolculuğa çıkarma amacıyla yollara çıktı.

Armağan tarafından “Öğrencilerin hayatlarında iz bırakacak bir proje" olarak tanımlanan Motivasyon Otobüsü, öğrencilerin kendilerine olan inançlarını ve çevresiyle olan etkileşimleri ni daha  da arttıracak, algılarını yükseltecek ve çevresindeki gördükleri her şeye merakla bakmalarını sağlayacak bir proje olarak tasarlandı.

Armağan, projenin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yürütülen bir proje olması için çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 08 Ekim 2019, Salı / 1482 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Öğr. Gör. Kudret Armağan, Motivasyon Otobüsü, Simav MYO, Erzincan,

Bu Kategorideki Diğer Haberler