DPÜ ÜLGEN Roket Takımı TEKNOFEST 2019’da Finale Yükseldi

TEKNOFEST 2019 Roket Yarışması alçak irtifa (1500 m) kategorisinde yarışan DPÜ takımı ÜLGEN, 4-10 Eylül tarihlerinde Tuz Gölü’nde yapılacak final yarışmasında yer almayı başardı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ÜLGEN Roket Takımı, TEKNOFEST 2019 Roket Yarışmasında kendi kategorisinde finale yükseldi.

Üniversitemiz bünyesindende 2018 yılında kurulan Uzay ve Havacılık Topluluğu tarafından oluşturulan, danışmanlığını Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve Arş. Gör. İnci Umakoğlu’nun üstlendikleri ÜLGEN Roket Takımı, TEKNOFEST 2019 Roket Yarışması alçak irtifa (1500 m) kategorisinde 571 takımın arasında final etabına kalarak atış yapmaya hak kazandı. Roket atışları 4-10 Eylül 2019 tarihlerinde Tuz Gölünde yapılacak.

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan TEKNOFEST 2019 Yarışması ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE yürütücülüğünde gerçekleştirilecek. Yarışma sonuçları 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2019’da açıklanacak.

ÜLGEN'DEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

TEKNOFEST 2019 Roket Yarışması'nda finale yükselen ÜLGEN, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'ı ziyaret etti.

Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve Sağlık Kültür ve Spor Dair Başkanı İbrahim Gürer ile birlikte, ÜLGEN Roket takımı üyeleri Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden Furkan Çevikli (Takım Kaptanı), Onur Çetinkaya (Elektronik Birim Kaptanı), Onur Şeref, Emirhan Çalışkan ve Mehmet Can Karahan, Makine Mühendisliği Bölümünden Fahri Solmaz (Mekanik Birim Kaptanı), Semih Ortaeri ve Resul Cemal Kaya, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Tuğberk Ulucan ve Ataberk Orçun Turan, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Semih Albayrak finale yükseldikleri yarışmayla ilgili bilgi verdiler ve Rektörümüze yeni görevinde başarılar dilediler.

Rektörümüz de konuklarının iyi dileklerinden dolayı teşekkürlerini sundu ve final mücadelesinde kendilerine başarılar diledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Ağustos 2019, Perşembe / 1341 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Prof. Dr. Kazım Uysal, TEKNOFEST 2019 Roket Yarışması, Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler