DPÜ GSF Özel Yetenek Sınavları Başlıyor

Türkiye genelinde 564 adayın katılacağı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları Evliya Çelebi Yereşkesi’ndeki fakülte binasında yarın başlayacak.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin dört farklı programda iki aşamalı olarak gerçekleştirdiği Özel Yetenek Sınavları, Evliya Çelebi Yerleşkesi'ndeki fakülte binasındaki 22 sınav salonunda tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınavlar saat 10.00’da başlayacak.

Resim bölümünün örgün ve ikinci öğretim programlarının yanı sıra Seramik ve Cam ile Çizgi Film / Animasyon bölümleri olmak üzere  dört programda yapılacak sınavlarda adaylar, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi olabilmek için yeteneklerini gösterecekler.

MERCİN: YENİ ÖĞRENCİLERİMİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ

Sınavlarla ilgili açıklama yapan DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, sınavlarda başarılı olacak öğrencilerin bir aile ortamı içerisinde eğitim göreceklerini belirterek, “Kendilerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Adaylar sınav sırasında kendilerinden beklenen becerileri en iyi şekilde yansıtabilmeleri için sakin olmalı, sorularda istenenleri tam anlamıyla yerine getirmeliler. Bunun yanında zamanı verimli kullanmak da son derece önemli. Sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.

Üniversitemiz 2019-2020 eğitim öğretim yılında Çizgi Film / Animasyon bölümüne 60, Seramik ve Cam bölümüne 40, Resim bölümünün birinci ve ikinci öğretim programlarına da 40'ar olmak üzere ilgili alanlarda 180 öğrenci kabul edeceğini duyurmuştu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Ağustos 2019, Pazartesi / 1108 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Özel Yetenek Sınavı ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler