Üniversitemiz Kontenjanlarında %90 Doluluk Oranına Ulaştı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Üniversitemiz tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında kontenjanları %90 oranında doldu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Üniversitemiz tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında bu yıl % 90 doluluk oranına ulaştı.

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tüm akademik birimlerinde %90’lık doluluk oranı yakaladı.

7 BİN 740 ÖĞRENCİ DUMLUPINARLI OLDU

Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitemize toplam 7 bin 740 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Bu öğrencilerin 3 bin 411'i lisans, 4 bin 329'u ise ön lisans programlarına kayıt yaptırabilecek. 

Öte yandan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 7 bin 740 öğrenci ile, lisans programları kontenjanlarının %90,91'i, ön lisans programlarının ise %90'ınu doldurdu. Önceki yıllarda olduğu gibi, YKS ek tercihleriyle birlikte üniversitemize kayıt yaptıracak öğrenci sayısının ve doluluk oranının yükselmesine bekleniyor. 

UYSAL: DUMLUPINAR AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili şu açıklamaları yaptı: 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yine tercih edilen bir üniversite olmuştur. Üniversitemizin tercih edilmesinde sebep bilimsel araştırmalar ve topluma hizmet sorumluluğuyla öğrenci odaklı bir üniversite olma anlayışımızdır. Bizleri tercih eden,  öğrencilerimize teşekkür ederek YKS yerleştirme sonuçları ülkemize, memleketimiz Kütahya’ya ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, öğrenci arkadaşlarımıza Dumlupınar ailemize hoş geldiniz diyorum.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 08 Ağustos 2019, Perşembe / 2198 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, 2019, YKS, Yerleştirme Sonuçları,

Bu Kategorideki Diğer Haberler