Kamuoyuna Duyuru

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Anayasa Mahkemesinin, sözde Barış Bildirisi adı verilen metni imzalayan akademisyenlerin, aldıkları cezayı hak ihlali olarak gören kararına karşılık bir duyuru yayımladı.

2016 yılında bazı akademisyenlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin terör örgütlerine karşı haklı mücadelesini karalamaya yönelik hazırladıkları ve Barış Bildirisi adını verdikleri sözde metin üzerinden aldıkları cezayı hak ihlali olarak gören T.C. Anayasa Mahkemesinin ilgili kararı, Cumhuriyetimize yönelen her tehdidin karşısında durmayı asli görevi bilmiş ve bu sözde bildiriye imza atan tek bir akademisyeni olmayan biz Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ailesini derinden üzmüştür.

Milli Mücadele'mizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde, Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklarda güçlü ve aydınlık bir cumhuriyetin inşası için çalışan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak, güvenlik güçlerimizin, gazilerimizin ve şehitlerimizin değerli ailelerinin yanında, huzurumuzu ve refahımızı bozacak bu tür adımların karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Ağustos 2019, Cuma / 2082 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Anayasa Mahkemesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler