DPÜ AFAMER’in Orman Üretim İşcisi Sınavları Başladı

DPÜ Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (AFAMER) Personel Belgelendirme Birimi tarafından Orman Üretim İşcisi demo sınavı gerçekleştirildi.

DPÜ AFAMER tarafından Orman Üretim İşçisi demo sınavı yapıldı.

Orman Bölge Müdürlüğünün üretim sahası olarak belirlenen Türkmen Dağı 51 nolu kesim bölgesinde yapılan sınava AFAMER Personel Belgelendirme Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Bülent Büyükkıdan, AFAMER Belgelendirme Birim Personelleri ve Orman Üretim İşcisi sınav değerlendiricileri katıldı.

Geçtiğimiz ay AFAMER ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü uyarınca DPÜ AFAMER  Personel Belgelendirme Birimi, yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak üzere başvuruda bulunduğu Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyon çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamındaki Orman Üretim İşcisi demo sınavı için Türkmen Dağı'ndaki 51 nolu bölge seçildi.

Sınavın ardından AFAMER tarafından yapılan açıklamada, akreditasyon süreçleri boyunca gelecek dönemde yeni sınavların yapılacağı bilgisi verildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Temmuz 2019, Cuma / 517 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, AFAMER, Orman Üretim İşçisi Sınavı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler