DPÜ Tavşanlı MYO’dan Emet Eti Bor İşletmelerine Gezi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, Eti Maden Emet Eti Bor İşletmelerine gezi düzenledi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu personellerimizden Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çelik, Okul Sekreteri Ali Ayaz ve idari personel Kadir Durmuş’tan oluşan bir heyet tarafından Eti Maden Emet Eti Bor işletmelerine bir teknik gezi ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarette Emet Bor İşletme Müdürü Osman Zengin tarafından Bor madeni ve Emet Bor İşletmesi hakkında heyetimize bilgiler verildi ve ardından Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile Emet Eti Bor İşletmeleri arasında stajyer öğrenci kabulünü kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı  Doç. Dr. Mehmet Savaş tarafından, heyetimize işletme üretim tesislerini, fabrikalarını, yükleme depolarını ve espey ocaklarını kapsayan kapsamlı bir teknik gezi yaptırıldı ve tesisler hakkında bilgiler verildi. Gezi kapsamında ortak çalışma ve iş birliğinin geliştirilmesi ayrıca meslek yüksekokulumuz bölümlerinin öğrencileriyle işletme tesislerine teknik gezi gerçekleştirme konusunda görüş birliğine varıldı.

Dünyanın en büyük bor rezervine sahip olan Eti Maden Emet Bor İşletmesiyle, meslek yüksekokulumuz arasındaki iş birliği kapsamında, işletme tesislerinde ve fabrikalarında 14 öğrencimiz staj yapabilecek.

TAVŞANLI MYO'DAN TEŞEKKÜR

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu da geziye ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu iş birliği protokolünün imzalanmasında katkılarından dolayı, Emet Bor İşletme müdürü Osman Zengin'e, Emet Bor İşletme Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Savaş'a, Teknik gezi kapsamında bilgilerini esirgemeyen Emet Eti Bor İşletme müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederiz.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Haziran 2019, Perşembe / 585 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, eti maden emet eti bor,

Bu Kategorideki Diğer Haberler