DPÜ EHAT Ugandalı Çocuklara Yardım Projesinde

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu Başkanı olan öğrencimiz Hasan Düşgül, Uganda’daki çocukların eğitim ve sosyal hayatlarına yönelik iyileştirme çabalarına ilişkin sürdürülen projede görev alarak, bu ülkedeki çalışmalara katıldı.

DPÜ Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT) Başkanı öğrencimiz Hasan Düşgül, Uganda’daki çocuklarına yardım için hazırlanan projede görev alıyor.

Uçarlı Gençlik Derneğinin yürütücülüğünde başlayan ve EHAT’ın Kütahya ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesindeki çalışmaları nedeniyle bu projeye davet edilen Hasan Düşgül, hem başkanı olduğu topluluğu, hem de üniversitemizi Uganda’daki bu projede temsil ediyor.

DPÜ’NÜN BAYRAĞI UGANDA’DA DALGALANACAK

Projeye ilişkin bir açıklama yapan Düşgül, “Uçarlı Gençlik Derneğinin göndericiliğinde 3 Türk, 3 Bulgar, 2 Rumen ve 1 İspanyol arkadaşımızla Uganda’nın başkenti Kampala’ya geldik. Uganda’daki KYDA Derneğiyle (Kawempe Youth Devolopment Association) bağlantı halindeyiz. Üç ay sürecek ve 10 Eylül’de sona erecek proje kapsamında bizler için bir proje evi hazırlandı. Burada çocukların okullarının yenilenmesi, onlara eğitim verilmesi, sosyal beceriler kazandırılması gibi hedeflerimiz var. Kendilerine bu konularda destek sağlayacağız” dedi.

Engelsiz Hayat Topluluğunun yaptığı çalışmalar sayesinde, Topluluğu temsilen bu projede yer aldığını belirten Düşgül, Uganda’dan ayrılmadan önce Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin bayrağını proje kapsamında çalıştığı okula asacağını da sözlerine ekledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Haziran 2019, Çarşamba / 2478 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT), Uganda, Hasan Düşgül,

Bu Kategorideki Diğer Haberler