Prof. Dr. Remzi Gören’den Öğrencimiz Onur İpek’e Moral Ziyareti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kaan Erarslan kanser tedavisi gören öğrencimiz Onur İpek’i ziyaret etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, kanser hastalığına yakalanan öğrencimiz Onur İpek'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Üniversitemiz Türkçe Öğretmenliği Bölümünü geçen yıl kazanan Onur İpek, üniversitenin ilk günü kayıt yaptırdıktan sonra kansere yakalandığını öğrenmişti. Tedavisi nedeniyle üniversite eğitimine ara vermek zorunda kalan İpek, 7 ay Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesinde tedavi görmüştü.

Tedavinin olumlu geçmesinin ardından Onur İpek ayakta tedavi ile haftada bir Eskişehir'e gidip gelmekteydi. Bu sene üniversiteye başlamayı düşünen Onur İpek, doktorların tavsiyesi ile eğitim hayatına ancak 2020-21 döneminde devam edebilecek.

Bu durumdan haberdar olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, sadece 1 gün okula gelebilen öğrencisi Onur'a evinde moral ziyaretinde bulundu. Ziyarete Rektör Yardımcı Prof. Dr. Kaan Erarslan ile Radyo Dumlupınar'ın Müdürü Mustafa Murat Aydın ve proje danışmanı Kemal Yarcı da eşlik etti.

Ziyaret esnasında Onur'u en kısa zamanda aralarında görmek istediğini belirten Rektör Gören, bu süreçte kitaplara bol zaman ayrılmasını ve tavsiyelerini iletti.

Ziyaretten oldukça memnun kalan İpek, "Hayalini ve özlemini duyduğum üniversiteye şu an için belki gidemiyorum. Ancak kazandığım üniversitenin Rektörü ve Rektör Yardımcısı bize ziyarete geldi. Çok mutlu oldum. Seneye inşallah oradayım" dedi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Haziran 2019, Perşembe / 1802 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, onur ipek,

Bu Kategorideki Diğer Haberler