Trademaster Yatırım Ligi’ne DPÜ UBYO Damgası

Finansal okur yazarlığın artırılması amacıyla bu yıl 11. kez düzenlenen TradeMaster Yatırım Ligi Finali’nde şampiyonluğu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu takımlarından Yıldızlar3 elde etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun takımları TradeMaster Yatırım Ligi Yarışması'nda şampiyonluk ve üçüncülük elde etti.

Finansal okuryazarlığın artırılması ve genç neslin finansal piyasalarda bilinçli yatırım yapmasının teşvik edilmesi amacıyla üniversiteler arasında BIST 100 paylarına, gösterge tahvile, VİOP'ta belirli kontratlara, belirli varantlara işlem yapmaya yönelik bir portföy yarışması olan ve İş Yatırım'ın düzenlediği TradeMaster Yatırım Ligi bu yıl 11. kez 8 Nisan – 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlendi.

28 üniversiteden 603 takımın katıldığı yarışmaya Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (DPÜ UBYO) da 19 takım ile başvurdu. 6 hafta süren yarışmanın finalinde DPÜ UBYO takımları, Üniversitemizi ve Yüksekokulumuzu başarıyla temsil ederek, açık ara farkla diğer üniversiteleri geride bıraktılar. Yarışmanın sonucunda Yıldızlar3 isimli takımımız 1300,82 puanla ve açık ara farkla şampiyonluğu, Financeeagles isimli takımız ise 326,24 puanla üçüncü sırayı elde etti.

Yarışmanın ardından Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz tarafıdan yapılan açıklamada "Yarışmaya katılan takımlarımızın çoğunun ilk 10 derece içerisinde yer almasının haklı gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte, yarışmaya katılan takımlarımızı ve öğrencilerimizi bu konuda teşvik ederek destekleyen başta Bankacılık ve Finans Bölümü olmak üzere UBYO’nun tüm değerli öğretim üyelerine teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Haziran 2019, Pazartesi / 1081 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Trademaster,

Bu Kategorideki Diğer Haberler