Tavşanlı’ya Hem Lisans Hem Yüksek Lisans Müjdesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi hem Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne kavuştu, hem de yeni açılacak yüksek lisans bölümünün derslerini verme hakkı elde etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin en yeni fakültesi olan Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesine hem lisans hem de yüksek lisans müjdesi geldi.

Fakültemizin akademik ve idari personelinin yaptığı ön çalışmaların ardından Yükseköğretim Kuruluna yapılan başvurular üzerine kurul tarafından, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi bölümünün açılmasına ve Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsünde açılacak Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Tezli Yüksek Lisans bölümünün derslerinin Tavşanlı'da verilmesine izin verildi.

Son zamanlarda büyük projelere imza atan ve dünyanın birçok ülkesinden üniversite Rektörlerini Kütahya’da ve Tavşanlı’da bir araya getiren fakültemiz, imzalanan iş birliği protokollerinde önemli roller üstlenerek Üniversitemizin "Değer Katan Üniversite" anlayışına büyük katkı sunmuştu.

ARTIK TAVŞANLI’DA DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ DE VERİLECEK

Dört yıllık eğitim veren Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin mezun olacak öğrencilerinin yanında, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek turizm mezunu adaylar için Sosyal Bilimler Enstitümüz bünyesinde açılacak Turizm ve Otel İşletmeciliği Tezli Yüksek Lisans Programının derslerinin de Tavşanlı'da verilecek olmasıyla fakültemiz de, geçmişteki başarılarını perçinlemiş ve yürüttüğü projelerden birini gerçekleştirmiş oldu.

Öte yandan bu gelişme hem fakültemiz açısından, hem de Tavşanlı ilçemiz açısından sosyal ve ekonomik yönden büyük bir kazanım olarak değerlendiriliyor.

TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİNE YENİ BÖLÜM

Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açıldı.

Fakültemiz bünyesinde faaliyetine devam eden Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünün yanında akademisyen eksiği giderilerek bu yıl öğrenci alımına başlayacak Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 30 öğrenci kabul edecek.

CIRIK: ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALMAYA BAŞLADIK

Konu ile ilgili açıklama yapan Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bülent Cırık, “Bu güne kadar, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’in, Tavşanlı Kaymakamlığının, Tavşanlı Belediyesinin, Tavşanlı Ticaret Odasının ve Tavşanlı’nın diğer bürokrat ve sivil toplum örgütlerinin desteğini alarak, kısıtlı imkanlarla çok büyük projeleri gerçekleştirdik. Bu projelerin bir çok nihai hedefi vardı ve bunlardan biri Tavşanlı’ya lisansüstü eğitimi kazandırmak, diğeri de mevcut bölümlere yenilerini ekleyerek Tavşanlı’daki öğrenci sayısını artırmaktı. Bu iki hedefi gerçekleştirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz" dedi.

Arka arkaya aldıkları iki sevindirici haberle, fakülte olarak bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını söyleyen Cırık, "Önce YÖK tarafından yüksek lisans programımıza onay verildi ve Eylül ayı itibariyle öğrenci alımına başlayacağız. Diğer taraftan yine YÖK tarafından Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne öğrenci alımı için onay verildi ve bu bölümde de Eylül ayı itibariyle öğrenci alımına başlanacak” ifadelerini kullandı.

Cırık şöyle devam etti:

Bu süreçte geceli gündüzlü büyük bir özveriyle çalışan fakültemizin bütün akademik ve idari personeline, desteklerini esirgemeyen YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören hocamıza, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara'ya, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'e, Tavşanlı Ticaret Odası Başkanı Davut Efe'ye ve ilçenin diğer bürokrat ve ileri gelenlerine teşekkür ediyoruz. Tavşanlımıza hayırlı uğurlu olsun.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 31 Mayıs 2019, Cuma / 4507 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Yüksek Lisans , Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler