DPÜ’de Yeni Dönemde Yeni Programlara Öğrenci Alacak

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Altıntaş, Tavşanlı, Domaniç Hayme Ana, Pazarlar, Simav ve Gediz Meslek Yüksekokulları gelecek dönemde açılacak programlarına yeni öğrenci kabul edecek.

DPÜ'nün Altıntaş,Tavşanlı, Domaniç Hayme Ana, Pazarlar, Simav ve Gediz Meslek Yüksekokullarında açılacak programlar için yeni dönemde öğrenci alım talebi Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylandı.

Buna göre, yeni dönemde Altıntaş, Tavşanlı, Pazarlar, Simav ve Gediz Meslek Yüksekokullarında ikişer, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuzda bir program olmak üzere toplamda on bir programa daha öğrenci alınacak.

SİMAV MYO'DA İKİ PROGRAMIN ÖĞRENCİLERİNE İKİNCİ ÖĞRETİM OLANAĞI

Simav Meslek Yüksekokulunun Elektrik ve Mekatronik programlarının ikinci öğretimleri 2019-2020 döneminde öğrenci alımına başlayacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rüştü Güntürkün, "YÖK tarafından onaylanan Elektrik ve Mekatronik programları ile 2 yılda 120 yeni öğrenci misafirlerimiz olacak. Bu konuda bize destek olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören'e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

DOMANİÇ HAYME ANA MESLEK YÜKSEKOKULUNA YENİ PROGRAM

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu 2019-2020 eğitim öğretim yılına yeni program ile giriyor.

Toplamda üç bölüm ile eğitim faaliyetlerini sürdüren Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu yeni dönemde Kütahya ve ilçelerinde bulunmayan Mülkiyeti Koruma bölümü altındaki Sosyal Güvenlik programı ile eğitim verecek.

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Müdürü A. Bülent Gül, karara ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokuluna yeni bölümler kazandırma çalışmalarımız çerçevesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılmasına ve öğrenci alımına YÖK tarafından onay verilen Mülkiyeti Koruma bölümü altındaki Sosyal Güvenlik programına 30 kontejyan ile öğrenci alımına izin almış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

GEDİZ MYO'NUN ÜÇ PROGRAMINDAN İKİSİ BU YIL ÖĞRENCİ ALACAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulunda Adalet, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Giyim Üretim Teknolojisi olmak üzere üç yeni program açıldı.

Meslek Yüksekokulumuzdan yapılan açıklamaya göre, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Giyim Üretim Teknolojisi programları 2019-2020 eğitim dönemine öğrenci alımı yapacak.

Adalet programına ise öğrenci kabulü bir sonraki yıl gerçekleşecek.

ALTINTAŞ MYO'DA İKİ PROGRAM İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksekokulunda Nüfus ve Vatandaşlık programı ilk kez öğrenci alacak. Böylece Düzce Üniversitesinden sonra Türkiye'de ikinci kez bir üniversitede Nüfus ve Vatandaşlık programı öğrenci kabul etmiş olacak.

Öte yandan MYO bünyesindeki Posta Hizmetleri bölümünün ikinci öğretim için de öğrenci almasına YÖK tarafından izin verildi.

Her iki program da gelecek yıl ilk öğrencilerini kabul edecekler.

PAZARLAR MYO'DA İKİ PROGRAM İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulunda Sağlık Kurumları İşletmeciliği ile Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği olmak üzere iki yeni program açıldı.

Her iki program da 2019-2020 döneminde öğrenci alımına başlayacak.

TAVŞANLI MYO'DA İKİ PROGRAMIN ÖĞRENCİLERİNE İKİNCİ ÖĞRETİM OLANAĞI

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulunda Bilgisayar Programcılığı ve Otomativ Programı bu sene ikinci öğretimleri 2019-2020 döneminde öğrenci alımına yeniden başlayacak. 

Her iki programa da 30 Öğrenci alımı yapılacak.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 30 Mayıs 2019, Perşembe / 3078 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, gediz myo, dumlupinar üniversitesi, Simav Meslek Yüksekokulu, Altıntaş Meslek Yüksekokulu, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu, Pazarlar MYO,

Bu Kategorideki Diğer Haberler