Altıntaş MYO’da Ağaç Dikme Şenliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksekokulunda ağaç dikme etkinliği yapıldı.

DPÜ Altıntaş Meslek Yüksekokulu, bahar aylarının gelmesiyle birlikte Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun kampanyası adı altında etkinlik düzenledi.

Altıntaş Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde düzenlenen ağaç dikme şenliğine, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Akademisyenlerin, öğrencilerin, mezun öğrencilerin ve doğasever vatandaşların destek olduğu kampanyaya Artvin, Konya, Ordu, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya gibi Türkiye’nin birçok ilinden destek geldi.

Etkinlik kapsamında meslek yüksekokulumuzun bahçesine 100 adet ağaç dikildi. Ağaçlar; arkadaşlık ağacı, sevgi ağacı, aile ağacı, vefa ağacı ve mezun ağacı olarak sınıflandırıldı ve ağacı diken kişilerin bilgileri ağaçlara asıldı.

Ağaç dikme etkinliğinin ardından müzik eğlencesi düzenlendi. Ayrıca etkinlikte öğrencilerimiz uçurtma da uçurdu. Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun kampanyası ile birlikte öğrencilerimiz hem çevre bilinci ile ağaç dikerken, müzik eğlencesi ile de baharın tadını doyasıya yaşadılar.

Altıntaş MYO tarafndan etkinliğin ardından yapılan açıklamada, kampanyaya katılıp ağaç bağışında bulunan, Öğr. Gör. Elif Aksun Bayraka'nın annesi Ayten Aksun ve tüm doğaseverlere teşekkür edildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 09 Mayıs 2019, Perşembe / 461 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Altıntaş Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler