Sahne Ateşi Ankara’dan Türkiye Birinciliği İle Döndü

Gençlik ve Spor Bakanlığının İl Gençlik Merkezleri bünyesinde yürüttüğü Hayallerini Sahneye Taşı Tiyatro Yarışmaları’nın Ankara’da yapılan Türkiye Finali’nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Sahne Ateşi bir birincilik, bir de üçüncülük kazandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin tiyatro ekibi Sahne Ateşi, Hayallerini Sahneye Taşı yarışmasının Türkiye Finali’nde birincilik ve üçüncülük elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği yarışmanın Türkiye finalinde 81 ilden yaklaşık 34 bin kişinin katıldığı yarışmaya önce Kütahya, sonra da Ege Bölgesi birincisi olan Biz Kimiz oyunu ile Üniversitemizi ve Kütahya’yı temsil eden Sahne Ateşi, makyaj ve kostüm dalında Türkiye 1. si, oyun ve sahneleme performansında da Türkiye 3.’sü oldu.

Öğrencilerimizin değerler üzerine kendi yazdıkları Biz Kimiz isimli oyunun senarist ve yönetmenliğini üstlenen Türkçe Öğretmenliği bölümümüzün 3. sınıf öğrencileri Serhat Akdoğan ve Metehan Özçelik motivasyonlarını hiç kaybetmeden çalıştıklarını ve kazanacaklarına yürekten inandıklarını ifade ettiler.

Eğitim Fakültemizin Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalından 11, Okul Öncesi Öğretmenliğinden 1 ve Güzel Sanatlar Fakültemizin Görsel İletişim Bölümünden 1 öğrencimizden oluşan Sahne Ateşi’nin diğer üyeleri Ebru Topal, Tuğba Özkan, Serap Akça, Büşra Kaya, Fadime Yeyin, Maruf Alkan, Gizem Nur Belbağı, Çağlayan Alkın, Rüveyda Özkan, Yakup Kaya, Selami Germen ve Ozan Muhaciroğlu da elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını ve gelecek yıl da yine ilimizi ve üniversitemizi layıkıyla temsil edeceklerini söylediler.

ÜNAL: ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM

Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ise “Başından beri öğrencilerime güvendim. Onların kazanacaklarına daha ilk günden inandım. Her bir öğrencimle böylesi bir mutluluğu yaşattıkları için gurur duyuyorum. Seneye inşallah yine Türkiye finalinde yer almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 08 Mayıs 2019, Çarşamba / 1623 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sahne Ateşi, Hayallerini Sahneye Taşı, Türkçe Öğretmenliği Bölümü, Grafik Tasarım Bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler