Domaniç Hayme Ana MYO Bursalı Konuklarını Ağırladı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu, meslek yüksekokulumuz ve SAP Programı konusunda bilgiler almak üzere tanıtım gezisi düzenleyen Bursa Ergin Ağaç Teknik Anadolu Lisesini ağırladı.

Bursa Ergin Ağaç Teknik Anadolu Lisesi, DPÜ Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti. 

Lisenin Müdürü Hüseyin Otsay ile birlikte 4 öğretmen, 18 son sınıf öğrencisinin katıldığı tanıtım programında SAP Programı ile ilgili bilgiler veren Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlker Vural, SAP Programının Türkiye üniversiteleri içinde sadece Domaniç Hayme Ana MYO'da önümüzdeki yıl ilk kez ders olarak okutulacağını, şu an sertifika programı olarak eğitim verildiğini belirterek, "Türkiye'nin lider kuruluşlarının kullandığı SAP programını öğrenerek mezun olan öğrencilerimiz iş fırsatları ve kariyerleri açısından avantajlı olacaktır" dedi.

Bursa Ergin Ağaç Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Otsay da yaptığı konuşmada, Domaniç Hayme Ana MYO'nun olanakları bakımından beklediklerinden çok iyi olduğunu, akademik kadrosunun arzulu olmasından çok memnun olduklarını belirterek, "Bu geziden çok memnun ayrılıyoruz. Domaniç Hayme Ana MYO'yu tanımaktan ve gösterilen ilgiden son derece memnun kaldık. Domaniç ayrıca doğal güzellikleri ile de çok güzel. SAP programının okulda ders olarak okutulması da öğrenciler için ayrı bir öneme sahip. Gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr. Gör. Bülent Gül ile akademisyen ve idari personeline okulum adına  teşekkür ederim" dedi.

MYO Müdürü Gül de, Bursa Ergin Ağaç Teknik Anadolu Lisesini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Üniversite tercihlerinde Domaniç Hayme Ana MYO'yu tercih edecek olan öğrencileri okulumuz öğrencisi olarak görmekten mutluluk duyarız. Ayrıca gezi ile ilgili desteklerinden dolayı Ercan Tekdemir'e de teşekkür ederim" dedi.

Öte yandan, Bursa Ergin Ağaç Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Domaniç'ten ayrılmadan önce Mızık Çamı ve Hayme Ana Türbesi'ni ziyaret ettiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 06 Mayıs 2019, Pazartesi / 409 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu, Bursa,

Bu Kategorideki Diğer Haberler