Kütahya Teknik Bilimler MYO’da Temel Afet Bilinci Semineri

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında Birey ve Aileler için Temel Afet Bilinci konulu seminer düzenlendi.

DPÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Birey ve Aileler için Temel Afet Bilinci konulu seminer gerçekleştirildi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminere öğrencilerimiz ve meslek yüksekokulumuzun akademik ve idari perseoneli katıldı.

Seminerde konuşmacı olarak yer alan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun, Türkiye’nin hemen her yerinde deprem tehlikesinin bulunduğunu, yenilenen Türkiye Deprem Tehlike Haritası ile bunun bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade ederek, "Meydana gelebilecek afetlerin etkilerini bertaraf etmek ya da en aza indirmenin tek başına AFAD’ın sırtına yüklenemez. Bu konuda gençlerin AFAD Gönüllüsü olmasının son derece önem arz etmektedir" dedi.

Artun’un konuşmalarının ardından, AFAD Eğitmeni olarak görev yapan Ercüment Kök tarafından katılımcılara Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci konulu sunumunu yaptı. Sunumda deprem, sel, yangında tahliye konuları öncesi, sırası ve sonrası olmak üzere üç temel başlık altında işledi. Sunumun ardından gelen soruları yanıtlayan Ercüment Kök, duyarlılıkları için okul yönetimine ve ilgileri için tüm öğrencilere teşekkür etti.

Seminerin ardından Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem, AFAD İl Müdürü Ahmet Ali Artun'a, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Akif Yılmaz da AFAD Eğitmeni Ercüment Kök'e katkılarından dolayı birer teşekkür belgesi takdim etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Nisan 2019, Perşembe / 552 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Kütahya Teknik Bilimler MYO,

Bu Kategorideki Diğer Haberler