DPÜ’de Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 100. Yılı ve Milli Mücadele Ruhu Anlatıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı kapsamında, Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 100. Yılı ve Milli Mücadele Ruhu başlığıyla verilecek konferanslar sürüyor.

DPÜ Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 100. Yılı ve Milli Mücadele Ruhu başlığıyla konferanslar veriliyor.

Tavşanlı Yerleşkesi'ndeki konferans salonunda düzenlenen ilk olarak 5 Nisan günü Devlet Ana Kız İmam Hatip Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Özel Tavşanlı Bil Anadolu Lisesi öğrencilerine Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Bülent Cırık tarafından verilen konferanslar 17 Nisan'a kadar sürecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Bülent Cırık, proje kapsamında 17 Nisan 2019'a kadar ilçedeki diğer lise öğrencilerine de Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 100. Yılı ve Milli Mücadele Ruhu Konferansı'nın verileceğini, 19 Mayıs’ın 100. yılında ortaöğretim öğrencilerine Milli Mücadele ruhunun günümüze yansımaları hakkında aktarılacak bilgiyle, gençlerde milli şuurun oluşumuna katkı yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Öte yandan konferans sonunda lise öğrencileri ile yerleşke alanına ağaç dikimi ve pilav ikramı gibi etkinlikler de gerçekleştirildi.

Konferanslar 15 Nisan'da Tavşanlı Anadolu Lisesi ve Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde ve 17 Nisan'da Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki sunumlarla son bulacak.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 11 Nisan 2019, Perşembe / 641 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Mustafa Kemal ATATÜRK, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Samsun, 1919,

Bu Kategorideki Diğer Haberler