Kütahya Dumlupınar Üni. 41-34 Karamanoğlu Mehmet Bey Üni.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, Üniversitelerarası Hentbol 1. Lig’deki ikinci maçında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini 41-34 yenerek 4 puanla liderliğe yükseldi.

Üniversiteler Hentbol 1. Ligi ikinci maçında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini 41-34 yenmeyi başardı.

Üniversitemizin Kapalı Spor Salonunda oynanan ve Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören'in de takip ettiği karşılaşmada Kütahya Dumlupınar Üniversitesi iyi başladığı maçta hiç geri düşmedi ve seyircisinin de desteğiyle ilk yarıyı 19-16 önde bitirdi.

Maçın ikinci yarısında hücumda daha etkili bir performans gösteren ve rakibinin hücumlarına geçit vermeyen DPÜ, son bölümlerde farkı açtı ve 41-34 sonuçla ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

TRAKYA İDDİASINI SÜRDÜRDÜ

Günün ilk maçında ise Trakya Üniversitesi, Düzce Üniversitesini 34-19 yenerek ilk galibiyetini almış oldu.

Bu sonuçlarla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 4 puan ve +15 averajla liderliğe yükseldi. Trakya Üniversitesi, 2 puan ve +7 averajla ikinci sırayı elde etti. Aynı puana sahip Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi +1 averajla üçüncülüğe geriledi. Puansız Düzce Üniversitesi ise son sırada kaldı.

DPÜ ŞAMPİYONLUK MAÇINA ÇIKIYOR

Gruptaki son karşılaşmalar 10 Nisan günü (yarın) oynanacak. Saat 11.00'de Düzce Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ile karşılaşacak. 

Saat 13.00'te ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Trakya Üniversitesi karşısında diğer sonuçlara bakmadan şampiyon olmak için sahaya çıkacak.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 09 Nisan 2019, Salı / 1206 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, DPÜ Hentbol Erkek Takımı, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Üniversitelerarası Hentbol 1. Lig,

Bu Kategorideki Diğer Haberler