Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan’dan Rektörümüze Ziyaret

Moğol - Rus İlişkileri (1223-1341) adlı eseriyle 2018 TÜBA-TESEP Ödülü’ne layık bulunan DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’i ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Türkiye Bilimler Akademisi Bilimsel Telif Eser Ödülü (TÜBA-TESEP) kazanan Moğol - Rus İlişkileri (1223-1341) eserinin yazarı Fen Edebiyat Fakültemizin Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan’ı ağırladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan, “2005’ten bu yana önce araştırma görevlisi, sonrasında yardımcı doçent olarak ve en nihayetinde de doçent olarak çalışmakta bulunduğum, bir parçası olmaktan büyük kıvanç duyduğum, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin adını bu son derece üst düzey bilimsel platforma taşıdığım için ayrı bir övünç duyuyorum. Ümit ediyorum ki Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin kıymetli öğretim üyeleri ilerleyen yıllarda akademik incelemelerini bu türden ödülleri almakla taçlandırarak bu çıtayı koruyacak, Üniversitemizi hak ettiği yüksek seviyelere çıkaracaklardır” dedi.

Ödülü kazandıktan sonra kendisine tebrik mesajı ileten meslektaşlarına da teşekkürlerini sunan Doç. Dr. Özcan, “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Remzi Gören, ödülümü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığım sırada salonda bulunmakla desteklerini eksik etmediler. Saygıdeğer Rektörümüzün, TÜBA TESEP ödülünün kendi Rektörlüğü döneminde alınmış olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti görmek ve bunu sahiplendiğine şahit olmak da beni ayrıca mutlu etmiştir. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kazandığı ödülden dolayı Özcan’ı tebrik eden Prof. Dr. Gören, Özcan’dan kendisine TÜBA-TESEP Ödülü’nü getiren Moğol - Rus İlişkileri (1223-1341) kitabıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aldı. Görüşmede Türk - Moğol İlişkilerinin günümüzdeki durumuna ilişkin de sohbet edildi.

Görüşmede Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan, Rektörümüze Korykoslu Hayton’un Doğu Ülkeleri Tarihinin Altın Çağı kitabını hediye etti. Ayrıca, Rektörümüz ile Doç. Dr. Özcan, TÜBA-TESEP Ödülü ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 15 Ocak 2019, Salı / 1333 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, fen edebiyat fakültesi, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Doç. Dr. Altay Tayfun Özcan, Moğol - Rus İlişkileri (1223-1341), TÜBA-TESEP Ödülü, Tarih Bölümü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler