TTYO Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık’tan Teşekkür Mesajı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık, Yüksekokulun Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesine dönüştürülmesinin ardından bir teşekkür mesajı yayımladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kararla Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesine dönüştürüldü.

Kararla ilgili bir açıklama yapan Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık şu ifafdeleri kullandı:

Yüksekokul Müdürlüğü olarak isim değişikliğine ilişkin bir çalışma başlatmıştık. Bu çalışma daha sonra gelişerek, Kaymakamımız Yüksel Kara’nın nezdinde, Tavşanlı Belediye Başkanlığı ile Tavşanlı Ticaret Odası Başkanlığının katkılarıyla ve Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’in de projeye sahip çıkmasıyla bugün itibariyle sonuçlanmış bulunmaktadır.

İsim değişikliğine ilişkin karar Resmi Gazetede yayınladı ve nihai hedefimize ulaştık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’e, Kaymakamımız Sayın Yüksel Kara'ya, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Güler’e ve Ticaret Odası Eski Başkanı Sayın Davut Efe’ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni fakültemizin ise mevcut bölümlerimiz olan Turizm ve Otel İşletmeciliği ise Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümleri eğitim öğretim faaliyetlerine devam ederken, bundan sonraki hedefimiz bu bölümlerin yanına yeni bölümler açarak Üniversitemize ve Tavşanlı’ya kazandırmak olacaktır. Fakültemizin üniversitemize, Tavşanlı’ya ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, bu süreçte emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 10 Ocak 2019, Perşembe / 1067 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Tavsanli Turizm Isletmeciligi ve Otelcilik Yüksekokulu, Tavşanlı , Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Doç. Dr. Bülent Cırık,

Bu Kategorideki Diğer Haberler