YÖKAK Değerlendirme Takımının DPÜ Ziyareti Sona Erdi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesini ziyaret eden Yükseköğretim Kalite Kurulu Değerlendirme Takımının çalışmaları sona erdi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Değerlendirme Takımı, Üniversitemizdeki çalışmalarını tamamladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin yürüttüğü kalite süreçlerini yakından izlemek ve değerlendirmek amacıyla Prof. Dr. Sultan Taşçı başkanlığında, Prof. Dr. Ahmet Doğanay, Prof. Dr. Remzi Altunışık, Prof. Dr. Senar Aydın, Doç. Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı, Dilber Sarıkaya ve Osman Türkyılmaz'dan oluşan 7 kişilik Değerlendirme Takımı, 16 - 19 Aralık tarihlerinde üniversitemizdeki ziyaretleri süresince akademisyenlerimiz, idarecilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte toplam 23 görüşme ve toplantı gerçekleştirdiler.

İLK TOPLANTI REKTÖR GÖREN'LE

Bu kapsamda ilk görüşmesini Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören'le gerçekleştiren YÖKAK Değerlendirme Takımı, üniversitemizin kalite güvence sistemine ilişkin konuları Rektörümüze aktardı.

Rektörümüzle yapılan görüşmelerin ardından saha ziyaretine başlayan Değerlendirme Takımı, ilk gün ayrıca Üniversitemizin Senato Üyeleri, Yönetim Kurulu, Kalite Komisyonu, Dış Paydaşları ile görüştüler.

Ayrıca takım üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Doğanay, Prof. Dr. Senar Aydın ve Doç. Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı, Mühendislik Fakültemizde, Prof. Dr. Sultan Taşçı, Prof. Dr. Remzi Altunışık, Dilber Sarıkaya ve Osman Türkyılmaz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin öğretim üyeleri ve öğrencileriyle bir araya geldi.

ENSTİTÜLER VE MYO'LAR DA ZİYARET EDİLDİ

YÖKAK Değerlendirme Takımının ziyaretleri ikinci gün Üniversitemizin enstitüleri ve meslek yüksekokullarında gerçekleştirildi.

Günün ilk bölümünde Prof. Dr. Sultan Taşçı, Prof. Dr. Ahmet Doğanay ve Osman Türkyılmaz Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitümüzde, Doç. Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı ve Dilber Sarıkaya, Gediz Meslek Yüksekokulumuzda ve Prof. Dr. Senar Aydın ve Prof. Dr. Remzi Altunışık da Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda akademik, idari personellerimiz ve öğrencilerimizle görüştüler.

Günün ikinci bölümünde YÖKAK Değerlendirme Takımı üyeleri, Üniversitemizin idari birimlerinin yöneticileri ve personelleriyle bir araya geldi. İkinci günün son bölümünde ise YÖKAK Değerlendirme Takımı, Üniversitemizin Araştırma Merkezlerinin Müdürleri ile Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileriyle buluştu.

SON GÜN ÇIKIŞ BİLDİRİMİ SUNULDU

YÖKAK Değerlendirme Takımının ziyaretleri kapsamındaki son gün Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören'le kısa bir görüşmeyle başladı. Prof. Dr. Sultan Taşçı başkanlığındaki Değerlendirme Takımı bu görüşmede ziyaretlerine ilişkin ön raporu Rektörümüze sundular ve edindikleri izlenimleri aktardılar.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmenin ardından Toplantı Salonu'na geçen YÖKAK Değerlendirme Takımı, Üniversitemizin Kalite Komisyonu ile bir araya geldiği son toplantıda hazırladıkları Çıkış Bildirimini sundu.

Prof. Dr. Sultan Taşçı tarafından okunan 13 sayfalık Çıkış Bildirimi'nde YÖKAK Değerlendirme Takımı, üniversitemizin akademik ve idari personelleri ve öğrencileriyle yaptıkları görüşmeler  ve gözlemler sonucunda ulaştıkları değerlendirmeleri Kalite Kurulu üyelerimizle paylaştılar. Bildirimin ardından Kalite Kurulu üyelerimiz rapora ilişkin görüşlerini Değerlendirme Takımı'na aktardılar.

GÖREN: TARİHİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Toplantının son bölümünde YÖKAK Değerlendirme Takımının üyeleri üniversitemizde bulundukları dört gün boyunca akademik ve idari personel tarafından kendilerine gösterilen yaklaşımdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Toplantıda son sözü alan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören,  Raporda üniversitemizin olumlu bulunan etkinliklerinin sürdürüleceğini, geliştirme gereken alanlarda ise çalışmaların hız kazanacağını dile getirerek başladığı konuşmasında, "Bizim sloganımız 'Değer Katan Üniversite'. Bizler öğrenciye, şehre, vatana, millete değer katmaya çalışıyoruz. Her zaman söylerim. Çanakkale neyse Dumlupınar da odur. Logomuz eşsiz bir logodur. Üniversite olarak bir kahramanlık sembolünü temsil ediyor ve ona duyduğumuz saygıyla çalışıyoruz. Amacımız bize verilen süre içinde en iyi hizmeti yapabilmek. Tarihimiz ve öğrencilerimiz bu yoldaki en büyük gücümüz" ifadelerini kullandı ve YÖKAK Değerlendirme Takımı üyelerine teşekkür ederek tamamladı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Aralık 2018, Çarşamba / 1123 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, YÖKAK,

Bu Kategorideki Diğer Haberler