Tavşanlı MYO Öğrencilerinden Sağlık Kurumlarına Teknik Gezi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu öğrencileri ilçedeki devlet hastanesi, ağız ve diş sağlığı merkezi ve sağlık lisesini ziyaret ettiler.

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi ve Kontrol Otomasyon Programı öğrencileri Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı Devlet Hastanesini, Tavşanlı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Tavşanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ettiler. 

Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı Devlet Hastanesinde, Elektrik Elektronik Mühendisi Hüsnü Uluçay tarafından Biyomedikal cihazların çalışma prensipleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca, karşılaşılan teknik sorunların çözümü hakkında bilgiler aktarıldı.

Tavşanlı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Müdür İsmail Kartal tarafından öğrencilere  meslek hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Burada öğrencilere uygulama laboratuvarı gezdirilerek pratik bilgiler verildi.

Tavşanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Hasan Yiğit, hastane polikliniklerdeki cihazların tanıtımı ve kullanımına yönelik pratik bilgiler paylaştı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu öğrencileri, kurumlarda kendilerini ağırlayan personele, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı Devlet Hastanesi Başhekimi İlker Özhan'a, Tavşanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi başhekimi Hasan Yiğit'e ve Tavşanlı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Müdür İsmail Kartal'a, ayrıca gezinin düzenlenmesinde, ulaşımda kendilerine destek sağlayan Tavşanlı Belediyesine teşekkür ettiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Aralık 2018, Pazartesi / 469 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Tavşanlı MYO,

Bu Kategorideki Diğer Haberler