Kore Kültürü DPÜ’de Tanıtıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin öğrencilerimize yönelik düzenlediği ve Kore-Türkiye ilişkileri, Kore‘de eğitim ve Kore kültürü konularının ele alındığı Kore Kültür Günü etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Üniversitemizin Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde  Kore Kültür Günü etkinliği düzenlendi.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi'nin üniversitemiz ve Kütahya Belediyesinin iş birliğiyle gerçekleştirdiği Kore Kültür Günü'ne öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi-2'de düzenlenen Kore Kültür Günü, "Ode To My Father" filminin gösterimiyle başladı.

Rektör yardımcımız Prof. Dr. Kaan Erarslan, Kore Cumhuriyeti Büyükelçilik Müsteşarı ve Kore Kültür Merkezi Müdürü Dong Woo Cho ve eşinin katıldığı Kore-Türkiye İlişkileri Sempozyumu ile süren etkinlikte Dong Woo Cho, katılımcılara yönelik sunumunda Kore Cumhuriyeti'nin tarihi, ekonomisi ve diğer ülkelerle ilişkileri hakkında bilgiler verdi.

Türk öğrencileri Kore'de eğitime almaya davet eden Cho'nun öğrencilerin Kore’de eğitim alması için neler yapması gerektiğini ve değerlendirme sürecinin nasıl işlediğini anlatan sunumunun ardından, Kore Kültür Merkezi Kültürel Etkinlikler Sorumlusu Yunus Han, Korece Tanıtım Semineri'yle öğrencilerimize Korece hakkında temel bilgiler verdi.

Sunumunun ardından rektör yardımcımız Prof. Dr. Kaan Erarslan, Dong Woo Cho'ya üniversitemizin altın anahtarını hediye etti.

Üniversitemizde gerçekleştirilen etkinliğin son bölümünde rektör yardımcımız Prof. Dr. Kaan Erarslan ve öğrencilerimiz geleneksel Kore kıyafetlerini denediler. Eğlenceli anların yaşandığı etkinlikte öğrencilerimiz geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çektirdiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Ekim 2018, Cuma / 3413 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Kore Kültür Günü, DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler