KUTSO’da Üniversite-Sanayi İş Birliği Toplantısı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası heyetleri üniversite-sanayi iş birliği istişare toplantısı için KUTSO Binası‘nda geldi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) heyetleri üniversite-sanayi iş birliği istişare toplantısı için bir araya geldi. 

Toplantıya, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan ve DPÜ yetkilileri ile KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis divan üyesi katıldı. 

DPÜ ile KUTSO’nun güçlenen iş birliğinden memnuniyet duyulduğunun dile getirildiği toplantıda, üniversitenin şehir ve işletmeler açısından önemi vurgulanarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

DPÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin çalışmaları hakkında da bilgi paylaşılarak, iki kuruluş arasında gerçekleştirilen faaliyetler ve önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan iş birliği çalışmaları görüşüldü.

İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK ALANLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Eğitim, danışmanlık, proje faaliyetleri, KUTSO üyelerinin sektörlerine göre DPÜ akademisyenleriyle buluşturularak çalışma yürütülmesi, öğrencilerin hem girişimcilik kültürünü kazanması, hem de iş dünyasına hazırlanması amacıyla işletmelerde staj ve istihdam olanaklarının sağlanması konularında müzakereler yapıldı. 

Ayrıca, işletmelerin DPÜ Teknoloji Transfer Ofisi hizmetlerinden daha fazla yararlandırılması, KOBİ’lerin talep ve ihtiyaçlarının belirlenerek, bu ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapılması, işletmelere ara eleman yetiştirmek üzere mesleki eğitim alanında faaliyetler yürütülmesi, girişimcilik, proje hazırlama ve yabancı dil eğitimlerinde iş birliği yapılması gibi konularda karşılıklı görüşler dile getirildi. 

KUTSO ile DPÜ arasındaki güçlü iş birliği ve iletişimin, üniversite-sanayi iş birliğine hız kazandırdığının vurgulandığı toplantıda, taraflar bu iş birliğinden duyulan memnuniyetlerini dile getirdiler ve Kütahya'nın ekonomik gelişmesinin ve kalkınmasının daha verimli şekilde sürdürülmesinin önemine dikkat çektiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Eylül 2018, Perşembe / 1175 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, kutso, Teknoloji Transfer Ofisi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler