İslami İlimler Fakültemizde Oryantasyon Eğitimi

Üniversitemizin İslami İlimler Fakültesinde yeni eğitim öğretim dönemi oryantasyon eğitimi, fakültenin konferans salonunda yapıldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinin 2018-19 öğretim yılı oryantasyon eğitimi fakülte binasındaki konferans salonunda gerçekleştirildi.

İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinden Enes Altınel'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, üniversitemizin rektör yardımcısı ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aydemir öğrencilere seslenerek mezuniyetlerine kadar sürecek dönemde kendilerinden neler beklediğini ifade etti.

Sözlerine İslami İlimler Fakültesi'ndeki ilk toplantının bu oryantasyon programı olduğunu belirterek başlayan Prof. Dr. Halis Aydemir, "İnsanlar hayatta pek çok meslekle uğraşıyorlar. Bizler ise hayatı esas alan bir mesleğin temsilcileriyiz. İnsanların yaptığı işlere bakıldığında araca yönelik ve amaca yönelik meslekleri görüyoruz. Örneğin hayatımızı kolaylaştırmak için kullandığımız teknolojik aletler araca yönelik mesleklere birer örnek. Ancak araca yönelik tüm meslekler bir eser ortaya koyduktan sonra bile, bu araçların kullanımı onlara yüklenen anlamlarla şekilleniyor. Bizim mesleğimiz de işte bu noktada amaca yönelik etkinliklerle ön plana çıkan bir meslek" diye konuştu.

"HAZIRLIK SINIFI SİZLER İÇİN BİR NİMET"

Konuşmasının büyük bölümünde üniversitemizin İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin alacağı hazırlık eğitimine ayıran Halis Aydemir, "Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin hazırlık sınıfı sizler için bir nimet. Bu nimetten en iyi şekilde faydalanmak için elinizden geleni yapmalısınız. Bu bir yıllık eğitimin sonunda bir ayeti, bir hadisi anlayabilecek noktaya erişebilmeli, uzun vadede ise yabancı dil sınavlarında yüksek puanlar elde edebilmelisiniz. Bugüne kadar yabancı dillerle ilgili tüm ön yargılarınızı bir kanara bırakın ve bu çatı altında yeni bir başlangıç yapın" dedi.

Öğrencilerin hazırlık sınıfına yaklaşımlarına da değinen Aydemir, "Lütfen hazırlık sınıfının bu bir yılını kayıp olarak görmeyin. Yabancı dili kaçak güreşerek aşmaya çalışırsanız, gelecekte büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bugünün popüler dillerinden biri olan Arapça'nın yarın önünüzde nasıl kapılar açacağını bilemezsiniz. Eğer bu dil eğitimini başarırsanız hayatınızda harika bir başlangıca imza atmış olursunuz" ifadelerini kullandı.

Aydemir'in konuşmasının ardından İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Rifat Türkel, öğrencilerimize üniversitemizi ve İslami İlimler Fakültesi hakkında bilgi veren bir sunum yaptı. Türkel'in ardından Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selami Erdoğan, öğrencilere hazırlık sınıfı programı ve sınavları hakkında bilgi verdi.

Eğitimin son bölümünde Doç. Dr. Rifat Türkel ve Dr. Öğr. Üyesi Selami Erdoğan öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Eylül 2018, Çarşamba / 1196 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, İslami İlimler Fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler