Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali 1-5 Ekim 2018 tarihlerinde Hezar Dinari Kültür Merkezi‘nde düzenlenecek.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'nın bir parçası olan Kütahya'nın geleneksel kültürünü en iyi biçimde yansıtan eserlerin sergileneceği 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali'ne sayılı günler kaldı.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Çini ve Seramik Araştırma Merkezi, DPÜ Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası ve Zafer Kalkınma Ajansı iş birliğinde 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğe Türkiye’de çalışmalarıyla çiniciliğe ve Türk el sanatlarına büyük katkılar sağlayan akademisyenler ve sanatçıların ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na üye olan ülke temsilcileri katılacak.

KÜTAHYA STK'LARI FESTİVAL İÇİN EL ELE

Kütahya'daki pek çok kurumun geniş çaplı iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali'ne Milli Eğitim Bakanlığı Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü, DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Çiniciler ve El Sanatları Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, Kütahya Girişimci Kadınlar Derneği, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Sanatla Terapi Derneği, Vav Derneği, Kütahya Sanat Merkezi ve Güzel Sanatlar Eğitimini Destekleme ve Dayanışma Derneği, Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi, Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Kütahya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar arasında yer aldı.

FESTİVAL UNESCO'NUN SAYFASINDAN DA DUYURULDU

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı (Creative Cities Network) sürecinde oldukça önemli olan 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali, günlük yaklaşık 250.000 kez ziyaret edilen UNESCO resmi ağ sayfasında da ilan edildi

FESTİVAL PROGRAMI

Çeşitli atölye çalışmaları (workshop), sergi ve panellerin de düzenleneceği 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali'nin programı festivalin resmi ağ sayfası olan elsanatlarifestivali.dpu.edu.tr adresinde ilan edildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Eylül 2018, Salı / 1608 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali,

Bu Kategorideki Diğer Haberler