DPÜ’de Eğitim Zamanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde 2018-19 eğitim öğretim yılı bugün başladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde yeni eğitim öğretim yılı bugünkü derslerle başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, yeni döneme ilişkin tüm öğrencilerimize hitaben yayımladığı mesajında üniversitelerin, ihtiyaç duyduğunuz mesleki bilgi ve becerileri ancak talep ettiğiniz ölçüde verebileceklerine dikkat çekerek, “Sorduğunuz sorularla hocalarınızı terletmediğiniz, derse girmeden önce konu hakkında araştırma yapmadığınız, okuduklarınıza ve duyduklarınıza eleştirel yaklaşmadığınız, bilgi diye size sunulanın doğru ve yeterli olup olmadığını analiz etmediğiniz müddetçe, üniversiteler size üzerinde yetkili amirin imzası bulunan diploma dışında bir şey veremez” dedi.

Yeni dönemde yeni bir DPÜ

2017-18 eğitim öğretim yılı içinde yapılan yasal değişikliklerle bazı akademik birimlerini ilimizin ikinci üniversitesi olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine devreden üniversitemiz, yeni döneme 3 enstitü, 8 fakülte, 4 yüksekokul ve 12 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim etkinliklerini sürdürecek.

Bugün 27. eğitim öğretim yılına başlayan üniversitemizde güz yarıyılı 24-29 Aralık 2018’deki yarıyıl sonu sınavları ile tamamlanacak. 11 Şubat 2019’da başlayacak bahar yarıyılı ise 20-25 Mayıs 2019’da yapılacak sınavlarla sona erecek.

Üniversitemizin 2018-19 eğitim öğretim yılı akademik takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeni Bir Eğitim Modeli: Uzaktan Eğitim

Yeni dönem üniversitemiz ve öğrencilerimiz için yeni bir eğitim modeli ile açılıyor.

DPÜ öğrencileri bu yıl ilk defa bölümlerinde/programlarında açılan bazı ortak ve mesleki derslerini uzaktan eğitim yolu ile alabilecekler.

Öğrencilerimizin yerleşkeye gelmeden derslerini; istedikleri yerden cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden takip etme olanağı veren uzaktan eğitim modeline ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2018-19 eğitim öğretim yılında üniversitemizde ilk dersine girecek öğrencilerimize “Hoş geldiniz” diyor, akademik ve idari personelimize ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Eylül 2018, Pazartesi / 2552 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, DPÜ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler