Akademisyenler, Üniversitemiz Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunu Değişik İllerde Tanıttılar

Üniversitemiz Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, Meslek Yüksekokulu tanıtım çalışması başlattılar.

Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğr. Grv. A. Bülent Gül, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunun farkındalığını ve tercih edilebilirliğini artırmak için Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin özverili çalışmalarıyla Eskişehir, Manisa, Bursa, İstanbul,  Ankara, Kütahya illerinde okulları ziyaret ederek tanıtım çalışmaların yaptıklarını, özellikle SAP University Allliances ile Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan ittifak protokolü ile Türkiye’de ilk kez Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu’nda eğitime entegre edilerek üniversitelerde ders olarak okutulacağını, bu nedenle tanıtım çalışmaları kapsamında Türkiye'nin önde gelen 500 firmasının kullandığı SAP yazılım programı ve öğrencilere kazandıracakları konusunda bilgilendirmede bulunduklarını belirterek, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında daha çok öğrenci tercihi beklediklerini bildirdi.

Gül, Meslek Yüksekokulu akademisyenleri Öğr. Grv. Yasemin Durmaz ile Öğr. Grv. Esra Uyar'ın Eskişehir'de Şehit İlker Karter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Odunpazarı Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek tanıtım çalışmaları yaparken; Öğr. Grv. Ali Koşat ile Öğr. Grv. Vural Akar Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi, Kırcılar M.T.A. Lisesi, Ergin Ağaç M.T.A. Lisesi, Faik Çelik M.T.A. Lisesinde tanıtım faaliyeti yaparak işbirliği protokolü imzaladıklarını belirterek tanıtım faaliyetlerinin, Öğr. Grv. Salih Aytemur Kütahya, Dr. Öğretim Üyesi Filiz Yüksel Manisa, Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. İlker Vural Ankara ve Öğr. Grv. Vural Akar İstanbul bölgesindeki çalışmalarıyla devam ettiğini bildirdi.

Okul Müdürümüz Öğr. Grv. A. Bülent Gül, tanıtım çalışmasına katılan akademisyenlere ve akademisyenlere yakın ilgi gösteren ziyaret ettikleri okul idarecilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Mayıs 2018, Perşembe / 1521 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler