Mavi Kapaklar, Engelliler İçin Tekerlekli Sandalye Oldu

Üniversitemiz Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin topladığı mavi kapaklar engelliler için mutluluk oldu.

Üniversitemiz Hayme Ana Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin düzenledikleri Mavi Kapak Kampanyası, engelli tekerlekli sandalyesi oldu. Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuz Domaniç Hayme Ana Bilim Kültür Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen Mavi Kapak Kampanyası ile sonuçlandı.

İnegöl Belediyesi tarafından da desteklenen kampanya sonucu  tekerlekli sandalyeler Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuzda Özel Çamlıca Özel Eğitim Rehabilitasyon Okulu Müdürü Mevlüt Adlı'ya teslim edildi.

Tekerlekli sandalyeleri Özel Çamlıca Özel Eğitim Rehabilitasyon Okulu Müdürü Mevlüt Adlı'ya teslim eden Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğr.Grv. A. Bülent Gül, Mavi Kapak kampanyasına başarıyla gerçekleştiren öğrencilere teşekkür ederek, "Engelli insanların yaşadıkları zorlukları hepimiz biliyoruz. Onların hayatın içine katılması, engelleri aşarak hayatlarını mutlu biçimde sürdürmesi için bu tür kampanyalar ile elde edilen tekerlekli engelli sandalyeleri onları hayata bağlayacak, mutluluklarına vesile olacaktır. Zaman zaman okulumuza da engelli öğrencilerimiz eğitim için gelmekteydi. Onların yaşadığı zorlukları yakından görüyorduk. Bundan böyle okulumuza eğitim için gelen öğrencilerimizin de yaşamı kolaylaşacaktır. Bu kampanyamızı başlatan başta öğrencilerimiz olmak üzere, destekleriyle bizleri mutlu eden İnegöl Belediye Başkanı Sayın Alper Taban'a ve özellikle de yakın ilgi ve alakasıyla bizleri mutlu eden Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin'e teşekkürü bir borç biliriz." dedi.

Okul Müdürümüz Öğr.Grv. Bülent Gül, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin'e iletilmek üzere kampanyaya destek ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.  

Domaniç Hayme Ana Bilim Kültür Sanat Topluluğu öğrencileri de başlattıkları Mavi Kapak Kampanyası'nın başarılı bir şekilde noktalanmasından dolayı duydukları memnuniyetleri dile getirerek, kampanyalarına destek olan başta okul idaresi olmak üzere diğer paydaşlara teşekkür ettiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Ocak 2018, Salı / 1452 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler