Simav Meslek Yüksekokulumuzda Maket Sergisi Gerçekleştirildi

Simav Belediyesi ile Simav Meslek Yüksekokulumuzun işbirliği kapsamında İç Mekân Tasarımı Programından 66 Öğrencinin 35 maket eserle katıldığı Simav‘daki tarihi ve anıt özelliği olan binaları konu alan Maket sergisi, Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesi’ ndeki Meslek Yüksekokulumuz binasında yapıldı.

Meslek Yüksekokulumuzda yapılan Maket Sergisine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav Teknoloji Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Muammer Gavas, Simav Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Ersoy, Simav Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Gediz Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Öğr. Gör. Fethullah Karamete, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Öğr. Gör. Sinan Darcan, Simav AK Parti İlçe Başkanı Avukat Adil Biçer, Simav Belde Belediye Başkanları, okul müdürleri, daire amirleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler tarafından bir ay süren çalışmaların sergilenmesi ve yarışma havasında geçmesi öğrencilere ve katılımcılara heyecanlı anlar yaşattı. Yapılan değerlendirme sonucu öğrencilerden Şeyma Nur Akça ve Esra Kolay’ ın “Osmanbey Mektebi” adlı maketi birincilik ödülüne layık görüldü. Layık görülen eserin ödülü Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören tarafından verildi. Yarışmaya katılan öğrenciler; Rektörümüze, Simav Kaymakamına, Simav Belediye Başkanına, Okul İdaremize ve yarışmayı organize eden Maket dersi Öğretim Görevlisi Mustafa ORDU hocamıza teşekkür ediyoruz" dediler.

Maket yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve eserleri;

Derecesi

Öğrenci Adı Soyadı

Eser Maketin Adı

1

Şeyma Nur AKÇA

Esra KOLAY

Osmanbey Mektebi Maketi

2

Hasan Basri ŞİMŞEK

Müge Münevver BOZ

Simav Tarihi Ev (Konak) Maketi

3

Sıla DENKLİ

Hülya BURNAZ

Ahmet Batuhan ERZURUM

Simav Devlet Hastanesi Maketi

4

Sinem ULUĞ

Azime Seda BIÇAKCI

Simav Tarihi Ev Maketi

5

Hatice ONAT

Merve MUTLU

Simav Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesi Maketi

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 28 Aralık 2017, Perşembe / 1743 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Simav Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler