Üniversitemiz BESYO Özel Yetenek Sınavları Başladı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2017 Yılı Özel Yetenek Sınavı’na 11 Bayan Milli Sporcu, 3 Bayan Engelli sporcu olmak üzere 155’i bayan; 38 Erkek Milli Sporcu, 3 Erkek Engelli Sporcu olmak üzere 1141’i erkek; toplamda 1296 aday müracaat etti. 21-24 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sınavlarda adaylar; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine yerleşebilmek için akademisyenlerimizin hakem, gözlemci ve seçim heyetin görev aldığı zorlu yetenek sınavında ter dökecekler.

BESYO Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Ersoy yaptığı açılış konuşmada şunları söyledi: “1994 yılında başladığımız Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavları ile öğrenci alımında bu yıl 24. Yılımızı geride bırakıyoruz. 24 yıllık tecrübeyi ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Bu gün başlayacağımız, özel yetenek sınavlarındaki amacımız, belirli düzeyde spor yapmış ve sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemiş, bugüne iyi şekilde hazırlanmış sporcu adayları arasından en iyilerini seçip mevcut 4 bölümümüzde spor eğitimcisi olarak yetiştirmektir.

Yüksekokulumuzda akademik kadromuzun gün geçtikçe zenginleşmesi, eğitim kalitemizin yükselmesi, üniversite takımlarımızın ulusal düzeydeki başarıları, milli sporcularımızın dünya, olimpiyat, Avrupa şampiyonaları, Akdeniz oyunlarında kazandıkları madalyalar ve özgün sınav sisteminin etkilerinden dolayı yüksekokulumuza ilgi her geçen gün artmaktadır.”

Sözlerine sınava girecek adaylara seslenerek sonlandıran BESYO Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Ersoy “Heyecanınızı anlıyorum. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Heyecanla beklediğimiz yeni öğrencilerimiz arasına girersiniz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Özel Yetenek Sınavlarında yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunu için ambulans ve sağlık ekibi de hazır bekledi.

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 21 Ağustos 2017, Pazartesi / 3148 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, BESYO Özel Yetenek Sınavı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler