EHAT ve PROT, Ulusal Gençlik Parlamentosu 13. Genel Kurulu’nda Üniversitemizi Temsil Etti

Ankara‘da gerçekleştirilen Ulusal Gençlik Parlamentosu 13. Genel Kurulu‘na Üniversitemizi temsilen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT) Kurucu Başkanı Kaan Karataş, Yönetim Kurulu Üyesi Selva Çomak ve Proje Geliştirme ve Yönetimi Topluluğu (PROT) üyelerinden Batuhan Eşğibaşı katıldı.

81 ilden 21 gençlik meclisi, 88 öğrenci topluluğu ve 67 sivil toplum kuruluşundan 270 gencin buluştuğu genel kurulun bu yılki teması "Gençlik ve Kariyer" oldu. "Farklı Bir Kariyer; Girişimcilik", "İhtiyaç Haritası Ekibi" ile "Sivil Toplum, İhtiyaç Haritası ve Gençlik Sorunları" panellerinin gerçekleştiği genel kurulda Ulusal Gençlik Parlamentosu'nun yeni yürütme kurulu da belirlendi.

Habitat tarafından Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nun sunumlarıyla devam eden toplantıya Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Sedat Kılıç, Funika Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Civan Sözkesen, İhtiyaç Haritası kurucusu ve Oyuncu Mert Fırat, Düşler Akademisi mimarı Ercan Tutal ve farklı illerden gelen Gençlik Meclisleri yer aldı. Gün boyunca atölyelerle devam eden toplantıdan sonra kültür akşamlarında Üniversitemiz tanıtımı yapılarak katılımcılar Üniversitemize ve Kütahya’ya davet edildi. 

176 kurumdan 270 gencin katılımı ile gerçekleşen Ulusal Gençlik Parlamentosu 13. Genel Kurulu program sonunda Yılın Gençlik Meclisi, Yılın Sivil Toplum Kuruluşu, Yılın Öğrenci Topluluğu, Yılın Habitat Özel Ödülleri sahiplerini buldu. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 25 Mayıs 2017, Perşembe / 1728 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT), Proje Geliştirme ve Yönetimi Topluluğu (PROT), Ulusal Gençlik Parlamentosu ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler