Öğrencimiz Hasan Düşgül İtalya’da Gerçekleştirilen Social İnnovation Match Eğitim Kursu’nda Ülkemizi ve Üniversitemizi Temsil Etti

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelsiz Hayat Topluluğu üyelerinden öğrencimiz Hasan Düşgül İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleştirilen Social İnnovation Match Eğitim Kursu’nda Ülkemizi ve Üniversitemizi temsil etti.

Türkiye’de Sorgun Gençlik Derneği’nin (SORGED) çözüm ortağı olduğu Social İnnovation Match Projesi; insan, toplum ve gezegen için sürdürülebilir bir yaşam sağlamak üzere, var olan toplumsal, kültürel, ekonomik ve çevresel sorunlara yenilikçi çözümler üretmek ve bunları hayata geçirmek için yürütülen bir proje olarak Avrupa’dan 10 farklı ülkenden katılımcılara kapılarını açmaktadır.

Üniversitemizi İtalya’da temsil eden Hasan Düşgül “Bu bir Erasmus + Projesi’dir. Bu tür projelere katılan benim gibi genç arkadaşlarımız fazlasıyla tecrübe edinecektir. Burada Türkiye’yi, Dumlupınar Üniversitesi’ni ve SORGED’i temsil etmek beni fazlasıyla mutlu ediyor. İnsanlar burada bir şeyler paylaşıyor ve burada anlattıklarımızı duyunca Türkiye’ye, Dumlupınar Üniversitesi’ne ve SORGED Derneği’ne olan ilgileri artıyor” dedi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Mayıs 2017, Çarşamba / 1697 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler