Üniversitemizde Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Olimpik Havuzunda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) 2017 faaliyet programı kapsamında Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi. Ödül törenine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk katıldı.

Üniversitemiz Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyonada 16 erkek ve 10 bayan takımı 3 gün boyunca nefes kesen maçlara imza attı. Erkekler kategorisinde yapılan mücadelelerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldırırken, ODTÜ Spor Kulübü ikinci, Türk Telekom Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise Bilimsel Yüzme Spor Kulübü şampiyonluk sevincini yaşadı. İkinciliği Buz Yüzme Spor Kulübü, üçüncülüğü Başken Su Sporları Kulübü kazandı. Yapılan ödül töreninde 2015-2016 yıllarında sualtı hokeyinde dereceye giren milli takım sporcularına da başarılarından dolayı çeşitli hediyeler verildi.

Şampiyonluk yarışmalarına katılan bütün takımları, azimli ve kararlı mücadelelerinden dolayı tebrik eden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Kütahya, sualtı hokeyinde güzel müsabakalara tanık oldu. Gerçekten çok zor bir spor. Dayanaklılık, kararlılık, göğüs göğse mücadele ve en iyi taktikleri uygulayan takımlar madalya kürsülerine çıkmayı başardılar. Şampiyon takımlarımızı ve dereceye girenleri yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Özen, başta Üniversitemiz olmak üzere Spor Genel Müdürlüğü’ne, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Kütahya Valiliği’ne, Kütahyalı sporseverlere ve gece gündüz çalışan organizasyon ekibine, bu başarılı organizasyondaki emekleri ve destekleri için teşekkür etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Mayıs 2017, Pazartesi / 1490 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler