Nurhan Gezen‘in ‘Cennetten’ Adlı Kişisel Resim Sergisi Açıldı

Dünyaca ünlü Kütahyalı ressam, neyzen merhum Ahmet Yakupoğlu’nun talebesi Nurhan Gezen‘in 60 eserinin yer aldığı ‘Cennetten’ adlı kişisel resim sergisi ziyaret açıldı. Güzel Sanatlar Fakültemiz Frigya Sergi Salonu’ndaki açılışa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, STK Temsilcileri, akademisyenler ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılışta konuşan Ressam Nurhan Gezen şunları dile getirdi: “Kütahya aşığı, memleket sevdalısı, derviş meşrep bir ressam olan büyük üstadımız Ahmet Yakupoğlu’nun öğrencisi olarak kendisinden öğrendiklerimle elimden geldiğince O’nun ekolünü ve değerlerini yaşatmak için çalışıyorum. Bu yolda yardım ve desteğini her daim hissettiren herkese teşekkür ediyorum.”

Vali Ahmet Hamdi Nayir yaptığı konuşmada şunlar söyledi: “Son zamanların en sihirli kelimelerinden bir tanesi sürdürülebilirlik. Biz artık sanayide, tarımda, çevrede ulaştığımız rakamları sürdürülebilir rakamlar olmasıyla ölçüyoruz. Gelip geçici başarılar değil de sürdürülebilir başarılar, başarıdaki temel kriter olarak alınmaya başladı. Nurhan Gezen’in kişisel sergisi bu açıdan benim gözümde ayrı bir yer taşıyor. Kütahya bir sanat şehri aynı zamanda bunu sürdürebilen bir şehir demek için ustalarımızın, sanatçılarımızın da o ayara yakın, onu taklit ederek de olsa başladıkları yolda bir sürdürülebilir başarıyı ilimize kazandırmış olmaları bizler için sevindirici. İnanarak söylüyoruz; Kütahya sanat şehri. Kütahya geçmişten gelen sanatçıları ve günümüzde bu çizgiyi takip eden sanatçılarıyla bu isme layık olduğunu gösteren bir şehir olarak bizleri gerçekten sevindiriyor. Bu sergide bulunmaktan, sizlerle beraber bu el emeği, göz nuru sanat eserlerini birlikte izlemekten gerçekten mutluluk duyuyorum.”

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 15 Mayıs 2017, Pazartesi / 2148 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Cennetten, Kişisel Resim Sergisi, Nurhan Gezen ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler