Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuz Öğrencileri Uluslararası Kongrede Bildiri Sundular

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri, Manisa‘da Sakarya Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve International Vision University işbirliği ile düzenlenen 4. Gençler 360 Derece Uluslararası Öğrenci Kongresi‘ne katılarak bildiri sundular.

CBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen  "Ekonomi, Siyaset ve Toplum: Değişen Fırsatlar ve Tehditler" temalı kongrede, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Bilgi Yönetimi 2. Sınıf öğrencisi Melek Layık, "Bilgi Ekonomisi Kavramına Bakış Üzerine Bir Araştırma" başlıklı bildirisini sunarken, Bilgi Yönetimi 2. Sınıf öğrencisi Mukaddes Erdoğan da, "İnovasyon ve 4. Sanayi Devrimi" başlıklı bildirisini sundu.

Layık ve Erdoğan, ilk kez bilimsel bir kongreye katılarak bildiri sunduklarını ve heyecan yaşadıklarını belirterek, kongrede yaptıkları çalışma ve sonuçlarını anlattıklarını ifade ettiler. Kongrede tanınmış akademisyenlerin olduğunu belirten Layık ve Erdoğan, sundukları bildirilerin akademisyenlerce çok beğenildiğini ve bundan son derece memnun olduklarını söylediler. Kongreye katılmaları konusunda ve hazırlanırken hocalarının büyük teşvik ve desteğini gördüklerini ifade eden Layık ve Erdoğan, ayrıca okulumuz Hayme Ana Bilim, Sanat ve Kültür Topluluğunun desteklerinin kendilerini çok memnun ettiğini söylediler. Layık ve Erdoğan, desteklerinden dolayı hocalarına ve topluluğa teşekkür ederek bilimsel konularda araştırma yaparak çalışmaya devam etmek istediklerini yeni kongrelerde katılmayı düşündüklerini sözlerine eklediler.

Öğrencilerle birlikte Kongreye katılan Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulumuz Öğr. Grv. Filiz Yüksel, Kongre boyunca, 14 ülkede yer alan 32 üniversiteden 178 öğrenci tarafından 120 bildiri sunulduğunu, kongrenin çok güzel geçtiğini belirterek, Melek Layık ve Mukaddes Erdoğan'ın sunduğu bildirilerin katılımcılar tarafından çok beğenildiğini, izleyen akademisyenler tarafından öğrencilerin hazırladıkları bildiri ve sunum performansından dolayı tebrik edildiklerini ifade etti.

Domaniç Hayme Ana MYO Müdürümüz Öğr. Grv. A.Bülent Gül de, hazırlayıp sundukları bildirileriyle Meslek Yüksekokulunu temsil eden öğrencileri başarılarının hayat boyunca devamını dileyerek tebrik etti. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Mayıs 2017, Cuma / 1310 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler