Yapımı Devam Eden Üniversitemiz Teknokent Binasının Tanıtımı Gerçekleştirildi

Yapı devam eden Üniversitemiz Teknokent binası tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtıma Vali Ahmet Hamdi Nayir, Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, İş Adamı İsmet Güral, TEKNOKENT Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akbulut katıldı. Kaba inşaatı biten Üniversitemiz Teknokent’i hakkında bilgi alan protokol üyeleri inşaat alanında incelemelerde bulundu Üniversitemiz Teknokent’in Kütahya’ya ve ülkemize büyük katkılar sunması için. İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın dualarıyla kurban kesildi.

Üniversite sanayi işbirliğinin Kütahya ve ülke için önemine dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Günümüzde birçok sanayileşmiş ülke Teknokentleri ekonomik gelişmenin en önemli aracı olarak görmektedir. Dolayısıyla Kütahya’mızda hizmet verecek olan TEKNOKENT’in sembolik bir mekân olarak kalmaması, etkin ve verimli şekilde kullanılması gerekiyor. Bu noktada üniversite sanayi işbirliğini teşvik etme ve ilimizi, ülkemizi geliştirecek çalışmalarla ilgili gereken tüm desteği vermeye biz hazırız. Sizler de kendi yönetim kurulunuzu aktif hale getirin, istişarenizi yapın sonrasında atılması gereken adımları hep birlikte atalım” dedi.

Kütahya Tasarım TEKNOKENT Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akbulut inşaatı devam eden TEKNOKENT hakkında açıklamalarda bulunarak ‘Yapılan açıklamalarda 35 dönüm arazi üzerinde 4320 m2’lik binaya sahip olacak Kütahya Teknokent’te 35 büro, toplantı ve çok amaçlı salonlar olacak. AR-GE çalışmalarının yapılacağı Teknokent, Kütahya’nın ihtiyaçları doğrultusunda Kütahya’ya özel tasarım ile yapılacak. Ayrıca Kütahya Teknokent, Yeşil Bina Sertifikalı olacak.’ dedi.

TEKNOKENT’e Kütahya Belediyesi, İl Özel İdaresi ve ticaret sanayi odalarının katılımının sağlandığını ifade eden Doç. Dr. Abdullah Akbulut, “Üniversite olarak fiziki şartları oluşturduk ama bu süreçten sonra burasının içerisi Kütahya’mızın değerli sanayicileri tarafından doldurulması gerekiyor. Eğer doldurulursa sadece Kütahya için değil, bölgesel bir TEKNOKENT olma yolunda her türlü adımlar atılacaktır” diye konuştu.

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 10 Nisan 2017, Pazartesi / 3250 defa okundu.

Etiketler : DPU, Teknokent ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler