Türkiye Neden Hedefte

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından, konuşmacı olarak Gazeteci Fatih Tezcan’ın katıldığı Türkiye Neden Hedefte Konferansı düzenlendi.

Konferansta konuşan Fatih Tezcan şunları dile getirdi: “Çok kültürlülük sadece Müslüman coğrafyasında vardır. Batıda çok kültürlülük görünüşte vardır. Batının yaptıkları sorgulanmaya başlanana kadar çok kültürlüdür. Batının politikalarını eleştirdiğinizde çok kültürlülükten eser kalmaz. Kendisi gibi olmayanı, farklı düşüneni hemen ötekileştirir, düşmanlaştırır. Bizim kendi tarihimizde çok kültürlülük var. Osmanlıda çok kültürlülük var. Çok farklı etnik kimlikler, çok farklı dinler çok uzun süre bir arada yaşadılar. Farklılıklarımızla bir olmalıyız. Farklılıklarımıza tahammül etmeliyiz.”

Türkiye’nin hedefte olması manevi nedenlerdendir. Kendi sahip olduğu değerler nedeniyle Türkiye hedeftedir. Kapitalizmle ile uzlaşmadığı sürece Türkiye hedeftedir diyen Fatih Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Aydınlanma batınınki gibi olmamalı. Bizim aydınlanmamız kitaba göre olmalıdır. Müslümanlık davasının kökü Türkiye’dedir. Allah’a inananlar önce adımı düşünür sonra adamı düşünür. Mühim olan davadır. Türkiye doğru İslam’ı anladığı için hedeftedir.”

Allah bir adamın arkasındaysa, millet o adama destek veriyorsa 15 Temmuz’lar hiçbir zaman başarılı olmaz diyen Fatih Tezcan şunları dedi: “Dünyada hiçbir devlet Türkiye kadar merhametli değildir. 16 Nisan’da çıkacak sonuca göre Türkiye ya hedefte olmaya devam edecek ya da hedeften çıkacak. Bizim Irak’ta, Suriye’de ne işimiz var diyen bakış açısı İngiltere-İsrail bakış açısıdır.” 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Mart 2017, Cuma / 1800 defa okundu.

Etiketler : DPU,

Bu Kategorideki Diğer Haberler