Gençlik ve Gönüllülük Söyleşisi

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Etik Topluluğumuz tarafından düzenlenen Kütahya Gençlik Merkezinde Genç Gönüllüler Türkiye Koordinatörü Yahya Uyar’ın konuşmacı olarak katıldığı Gençlik ve Gönüllülük Söyleşi gerçekleşti.

Gençliğin önemini ifade ederek sözlerine başlayan Yahya Uyar; gençleri yaptıklarıyla değil, yapacaklarıyla yaşayanlar olarak tanımlayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bir insan yirmi beş yaşına gelmiş geleceğe dair hiç ümidi yoksa gençliğinden geriye fazla bir şey kalmamış demektir. Gençliğin her daim heyecanlı, ileriye dönük hedefi olan, kendinden emin kişiler olması gerektiğini her ortamda tekrar tekrar vurgulamamız gerekir. Gençlerin yapılan iyi işlere daima gönüllük esasıyla yaklaşmaları gerekir.

Gençler yaptıkları bütün güzel işlerde gönüllük esasına göre yaklaşırlarsa, muhakkak ki oradan başarılı sonuçlar alacaklardır. Bizi biz yapan değerler gönülle yapılan çalışmalardır, bizler gönül medeniyetinin torunlarıyız; gönülle bakan, gönüller inşa eden, yaptıklarını gönülle yapan bir medeniyet. Bunları asla göz ardı edemeyiz.”

Yaptıkları çalışmalara değinen Yahya Uyar yurt içinde ve yurt dışında gönüller inşa ettiklerini, gönüllük faaliyetleri gerçekleştiklerini ve bunların gençlerin eliyle gerçekleştiğini vurguladı. Kütahya olmaktan memnuniyet dile getirerek, böyle sıcak bir ortamdan olmaktan büyük sevinç duyduğunu sözlerine ekledi. Hediye takdimin ardından katılımcıların sorunlarını yanıtlayan Yahya Uyar, Kütahya’ya tekrar gelmek istediğini belirtti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Aralık 2016, Pazartesi / 1534 defa okundu.

Etiketler : DPU, Etik Topluluğu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler