Elektrik Elektronik Mühendisliğine Doğru Semineri

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı IEEE Topluluğu tarafından, konuk olarak NOKIA AR-GE mühendisleri Hüseyin Gören ve Dr. Muhittin Sayın‘ın katıldığı 5. Elektrik Elektronik Mühendisliğine Doğru Semineri gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Ana Bilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Altuncu'nun açılış konuşmasıyla başlayan seminerde, ilk oturumda Hüseyin Gören Teknolojik Gelişim ve Yenilikçi Düşünce İçin Bilimsel Yaklaşımlar Sunumunu dinleyicilerle paylaştı. Hüseyin Gören sunumunda NOKIA firmasının 150 yıllık serüveninden örnekler vererek uluslararası şirketleşmenin teknolojik gelişimle gerçekleştiğini ve her an yeniliğe açık bir şekilde çalışmak gerektiğinden bahsederek, telekomünikasyon sektöründeki son gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

İkinci oturumda Dr. Muhittin Sayın, meslek hayatından örnekler vererek, "Telekomünikasyon Sektöründe Çalışmak" adlı sunumunu gerçekleştirdi. Yeni mezun olacak mühendislerin uluslararası şirketlerde çalışmak için öncelikle iyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olmaları, teknolojik gelişmeler hakkında güncel bilgilere sahip olmaları ve sosyal alanlarda da kendilerini geliştirmeleri gerektiği tavsiyelerinde bulundu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen seminerin çok verimli geçtiğini değerlendiren konuşmacılar, Üniversitemizle ortaklaşa yapılacak olan çalışmalarını daha da arttıracaklarını bildirdiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Aralık 2016, Pazartesi / 2080 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, IEEE Topluluğu, NOKIA, 5. Elektrik Elektronik Mühendisliğine Doğru Semineri,

Bu Kategorideki Diğer Haberler