ERASMUS+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Ulusötesi Proje Toplantıları-KIPAM

Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar kapsamında yürütülen ve Üniversitemizde 50 yaş üstü bireylerin eğitimi ile ilgili bir merkez kurulması planlanan “Bilgi Güçtür, Yaş Mühim Değildir” (KIPAM) projesinin ikinci ulusötesi proje toplantısı, İngiltere’de bulunan Northampton Ünivesitesi’nde düzenlendi. Toplantıya projenin Türkiye ayağının koordinatörü Doç. Dr. Oktay Şahbaz, Öğr. Gör. Bahar Çelik ve Uzm. Berrin Demir katıldı. Toplantıda WSB-Poznan Banking School tarafından 50 yaş üstü bireyler için oluşturulacak ders kataloğu detaylı bir şekilde tanıtıldı.

Projenin üçüncü ulusötesi toplantısı Salerno Üniversitesi ev sahipliğinde İtalya’da gerçekleştirildi. Toplantıda bireylere verilecek yüz yüze ve online dersler hakkında görüşülmüş ve büyük ölçüde karara varıldı.

Proje süresince uygulanacak olan pazarlama stratejisi Üniversitemizce açıklandı. “Olgun Gençler” ismi ile açılması planlanan eğitim merkezinde; “Temel ve İleri Derecede Bilgisayar Dersi, Günlük Fiziksel Aktiviteler, Yüzme, Kültürel Geziler ve Yerel Tarih, Dini Eğitim ve Etik, Ebru, Çömlek ve Seramik, Temel ve İleri Derecede İngilizce ve Arapça, Modern Tarım Teknikleri, Sağlıklı Beslenme ve Spor” gibi derslerin verilmesi planlanmaktadır. Merkezde verilecek derslerin ihtiyaçlara binaen çeşitlendirilmesi ve önümüzdeki yıl içerisinde eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Ekim 2016, Pazartesi / 2621 defa okundu.

Etiketler : DPU, ERASMUS+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Ulusötesi Projesi, Olgun Gençler,

Bu Kategorideki Diğer Haberler