Şaphane Meslek Yüksekokulumuzda Kariyer ve Etkinlik Haftası Kutlandı

Şaphane Meslek Yüksekokulumuzda Kariyer ve Etkinlik Haftası yapıldı. Beş gün sürecek etkinlik Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’in katılımıyla başladı. Açılışa Şaphane Kaymakamı Asım Solak, Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şükrü Şentürk, Meslek Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. M. Faruk Ebeoğlugil ve diğer daire amirleri katıldı.

Açılışta Meslek Yüksekokul Konferans Salonumuza “Şaphaneli Çanakkale Şehitlerimizden Hasan Oğlu Ahmet” adı verildi.

Meslek Yüksekokul Müdürümüzün Kariyer ve Etkinlik Haftası açılış konuşmasından sonra açılış Kokteyli düzenlendi. Kariyer ve Etkinlik Haftası kapsamında günün ikinci konuşması Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Hafız Bek tarafından gerçekleştirildi. Sosyal fobi konusunu işleyen Hafız Bek okulumuz öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Konuşma söyleşi tarzında devam etti. Rahatlama egzersiz metodları ve farklı sosyal korkular hakkında uygulamalı bilgilendirme yaptı. Konferans dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

İkinci gün şiir dinletisi ile başladı. Cemile Balaban, Mert Demirol ve Eslem Ersen isimli öğrencilerimiz seslendirdikleri şiirlerle tüm dinleyenleri mest ettiler. Şiir etkinliğini Elif Okumuş isimli öğrencimizin Laz Kültürü hakkında yaptığı sunum ve horon gösterisi takip etti. Öğleden sonra ise Meslek Yüksekokulumuz Böl. Bşk./Öğr. Gör. Osman Çiğdem, staj ve iş hayatında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir sunum yaptı.

Üçüncü gün müzik ziyafetiyle başladı. Saime Adıyaman, Mikail Erdinç, Gamze Sevcan, Batuhan Gülboğa, Özgür Gültekin isimli öğrencilerimiz tarafından birbirinden güzel türküler seslendirildi. Öğleden sonra ise Denizbank Gediz Şubesi Müdürü İsmail Boran öğrencilerimize bankacılık uygulamaları ve püf noktaları hakkında önemli bilgiler verdi.

Dördüncü günü PTT Genel Müdürlüğü Kütahya Başmüdürü Ufuk Evirgen Lojistik öğrencilerine güncel dağıtım konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı. Program Şaphane Kaymakamı Asım Solak’ın öğrencilerimiz ile yaptığı söyleşi ile devam etti.

Kariyer ve Etkinlik haftası son gününde ise İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Serdar Çilenmez tarafından öğrencilerimize iş başvurusu, mülakat ve İşbaşında Eğitim programı hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. MYO Müdürlüğü tarafından kariyer günleri boyunca öğrencilerimize her akşam sinema gösterimleri, her gün dondurma ve çiğköfte ikramları yapıldı.

Kariyer ve Etkinlik haftası Cuma günü yaklaşık 150 öğrencinin katılımıyla Gediz Adnan Menderes Yaşam Park’ında yapılan piknik ile sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 17 Mayıs 2016, Salı / 2326 defa okundu.

Etiketler : DPU, Saphane Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler