Tavşanlı Meslek Yüksekokulumuz Öğrencilerine Yönelik Teknoloji Bağımlılığı Eğitimi

Tavşanlı Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerine Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Teknoloji Bağımlılığı eğitim verildi.

Gerçekleştirilen etkinliğe eğitmen olarak Yavuz Doğanay katıldı. Yavuz Doğanay: “Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gittikçe hızlandığı ve teknolojinin aynı hızla günlük yaşamımıza girdiği düşünüldüğünde cep telefonları, bilgisayarlar ve internet teknolojilerinin yaşamımızdaki vazgeçilmez yeri ve önemi bir kez daha açıkça görülmektedir. Bununla birlikte teknolojinin sorunlu kullanımının eğitim hayatını, özel ve sosyal yaşantıyı, iş verimini olumsuz etkilediği oldukça açıktır. Sizlerin de dikkatini bu konuya çekmek için bu tür eğitimler veriyoruz. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlanmaktadır” dedi.

Etkinliği Tavşanlı Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri dikkate dinlediler ve bu türlü etkinliklerin çok faydalı olduğunu belirttiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 29 Mart 2016, Salı / 1549 defa okundu.

Etiketler : DPU, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler