Radyo Dumlupınar Ekibi, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümüne Özel Yaptığı Yayınla Herkesi Duygulandırdı

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Radyo Topluluğu öğrencileri Radyo Topluluğu Danışmanı Arş. Gör. Dr. Özlem Soyer Zeyrek koordinatörlüğünde gerçekleştirdikleri canlı yayında Çanakkale Savaşı’nı ve o yıllarda yaşananları, şiirler, yaşanmış hikâyeler, röportajlar, türküler, radyo oratoryosu ile tarihi bilgileri derleyerek aktardılar. Programda üniversitemiz öğrencilerinden Betül Talu, Büşra Kesman, Miray Kutluer, Melek Çakır, Melisa Velioğlu, Ayşe Kılıç, Özkan Tarkan, Pelin Yılmaz, Seda Güney, Hamza Onur Şahin, Elif Aygün ve Yasin Kamiloğlu görev aldılar. Programda gençler Çanakkale Zaferi’nin unutulmayan ve bilinmeyen yönlerini yansıttılar.

Elif Aygün ve Yasin Kamiloğlu tarafından yapılan sokak röportajlarında; Çanakkale Zaferi sizin için ne ifade ediyor? Çanakkale’de neden ve kimlerle savaştık? Çanakkale ruhu sizce bugün yaşıyor mu? Çanakkale Şehitliği’ni daha önce ziyaret ettiniz mi? Ülkemiz için bugün neler yapabiliriz? gibi sorulara yer verildi. Tüm halkın nabzını tutmaya çalışan Radyo Dumlupınar ekibi Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünde Kütahya’nın ortak sesi oldu.

Seda Güney ise canlı yayında okuduğu Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirle dinleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Radyo oratoryosunu derleyerek koordine eden Betül Talu ise hazırladıkları çalışmanın duygusal olmanın yanında tarihi bilgiler de içermesine özellikle dikkat ettiklerini belirtti ve Tiyatro Topluluğu’ndaki öğrenci arkadaşlarının seslendirmede görev aldığından bahsetti. Oratoryonun sonunda Melek Çakır’ın seslendirdiği Çanakkale Türküsü büyük beğeni aldı.

Dolu dolu geçen iki saatlik yayının sonunda; “Atalarımızın en iyi şekilde savundukları bu toprakları, her alanda en iyi olarak temsil etmek boynumuzun borcudur” mesajı verildi. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Mart 2016, Salı / 2363 defa okundu.

Etiketler : DPU, Radyo Dumlupınar,

Bu Kategorideki Diğer Haberler